Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

12. Recytatorski Konkurs Poezji Patriotycznej

9 listopada 2012

19 października 2012roku odbył się w naszej szkole już po raz 12. rejonowy Recytatorski Konkurs Poezji Patriotycznej. Występy  kilkunastu uczestników z różnych szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych oceniało  jury w składzie: panie polonistki- p Aneta Golińska, p. Anna Grzezierska,        p. Anna Andrzejczak, p. Anna Springer oraz kierownik śremskiego oddziału LOK p. Aleksander Piasecki. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był niezastąpiony  Michał Ratajczyk, natomiast konferansjerką zajęły się dziewczyny z  klasy II a- Joanna Jędrzejczak i Karolina Maćkowiak.

Najwyżej oceniono recytację naszej uczennicy z kl. I c- WIKTORII JANKIEWICZ . Drugie miejsce przyznano WALDEMAROWI WYRZYKIEWICZOWI  z Zespołu Szkół Politechnicznych, a trzecie KAMILII DWORCZAK z Liceum Ekonomicznego. W kategorii poezji śpiewanej najlepiej wypadła MARIETTA SZAL z Zespołu Szkół Politechnicznych. Zaraz za nią uplasowała się uczennica z naszej szkoły z klasy     II F- JAGODA MĄDRA.

27. października 2012r. wyżej wymienieni wyróżnieni uczniowie wraz z opiekunką p. Anną Springer pojechali do Poznania na etap wojewódzki Konkursu. Tam, w Domu Żołnierza im. Piłsudskiego,  wśród innych 50 uczestników zaprezentowali swoje umiejętności. Jury, w skład którego wchodzili aktorzy poznańskich teatrów, dostrzegło śremskich uczestników. Zaszczytne III miejsce zajęła WIKTORIA JANKIEWICZ  z kl. I c . Gratulujemy !

26.padźiernika 2012r. w Zespole Szkól w  Zbrudzewie miał miejsce z kolei Gminny Konkurs Ortograficzny. Swych sił próbowali gimnazjaliści. Naszą szkołę reprezentowali: Barbara Sarnowska z kl. I, Ewa Maćkowiak z kl. II oraz Kamil Broniarz z kl. III. Zarówno EWA MAĆKOWIAK jaki i KAMIL BRONIARZ zajęli II miejsce w swoich kategoriach. Serdecznie gratulujemy .