Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Aula wciąż zajęta!

17 listopada 2013

Nie tak dawno, bo 8 listopada cała społeczność naszej szkoły miała okazję spotkać  się w największej sali budynku szkolnego z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości, a już w ostatni piątek aula gościła w swych murach kolejne rzesze uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy mogli obejrzeć premierowy spektakl „Dziadów” wystawiany przez gimnazjalistów klas trzeciej i pierwszej B pod kierunkiem p. Anny Springer.  I nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że gimnazjalistom niecierpliwie „depczą po piętach” artyści, mający występować na scenie auli podczas koncertów zaduszkowych już od najbliższej środy! Chyba od początku tego roku szkolnego aula liceum nie była tak „pożądanym”  i „okupowanym” obiektem. Ale po kolei…

Narodowe Święto Niepodległości stało się tym razem okazją do zaprezentowania swych pomysłów i umiejętności dla członków Samorządu Uczniowskiego. Wspominając szkolne obchody kolejnych rocznic odzyskania niepodległości przez Polskę, postanowili oni wykorzystać pomysł sprzed kilku już lat i przygotowali własną wersję turnieju  „Kocham Cię, Polsko!”. Na scenie w dwóch odsłonach zmagały się drużyny złożone z uczniów i nauczycieli: od 900 społeczność szkolna dopingowała zespoły p. Beaty Kacza (OMNIBUSY) i Karoliny Pruchniewicz z kl. IIe (RUCHLIWI ŚCISŁOWCY), a od 1100 – p. Joanny Jankowiak (NAUCZYCIELE) i p. Piotra Mulkowskiego (DYREKCJA)!  Zabawa była przednia, a promienny uśmiech nie schodził z twarzy i zawodników, i widzów jeszcze długo po ogłoszeniu wyników. Ale nie był to koniec obchodów narodowego święta: wkrótce po spotkaniu w auli wszyscy uczniowie liceum i gimnazjum oraz nauczyciele zebrali się na boisku szkolnym i w tanecznym korowodzie przemaszerowali w rytmie poloneza ulicą Poznańską na rynek. Tam po odśpiewaniu hymnu zarówno oni, jak i mieszkańcy naszego miasta mieli okazję wysłuchać okolicznościowego przemówienia na temat współczesnego rozumienia patriotyzmu (wygłosił je Tomek Kulski z kl.
II f) oraz wiersza i piosenki przygotowanych specjalnie  na tą okazję przez utalentowane uczennice – Wiktorię Jankiewicz z IIc oraz Patrycję Łasińską z Ia.  Po krzepiących słowach wiceburmistrza Bartosza Żeleźnego, zadowolonego z tak dojrzałej postawy młodego pokolenia,  uczniowie wraz z opiekunami udali się do szkoły. Członkowie samorządu –usatysfakcjonowani efektem swoich działań –pozytywnie ocenili wydarzenia tego dnia ciesząc się również z licznych pochwał, których nie szczędzili im koledzy, nauczyciele i osoby wcale ze szkołą nie związane. Oby podobnie przebiegły uroczystości w roku 2014!

Czas na „Dziady”… Przygotowania i próby trwały długo, ale wreszcie nadszedł czas, aby gimnazjaliści mogli zaprezentować swe talenty. 15 listopada w specjalnie zaaranżowanej scenerii powitali oni w auli  swoich rodziców i rodzeństwo, nauczycieli oraz kolegów z różnych klas i innych gości (młodzież szkolna będzie miała jeszcze okazję, by obejrzeć spektakl w poniedziałek – wystawiony zostanie dwukrotnie). Szczegółowa relacja z tego wyjątkowego wydarzenia – już wkrótce na naszej stronie, a na razie – obejrzeć można  pierwsze fotki w GALERII!

Wkrótce również zapraszamy do zapoznania się z relacjami z koncertów z cyklu „ZADUSZKI MUZYCZNE”, w których udział weźmie w tym roku około 1000 osób!