Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

BAL GIMNAZJALISTÓW

4 lutego 2013

Piątkowy wieczór  1.02. 2013r. zapamiętają na długo uczniowie naszego gimnazjum. To właśnie wtedy z inicjatywy Samorządu Szkolnego  zorganizowano BAL KARNAWAŁOWY połączony z CHRZTEM  tzw. KOTÓW. W tym roku bawiono się w klimacie lat 20. i 30. XX wieku.  Aula przystrojona w balony i serpentyny zapełniła się młodzieżą, która świetnie wystylizowała się  na przedstawicieli XX- lecia międzywojennego. Dominowały elegancko ubrane panie oraz panowie w nienagannych garniturach. Wśród zebranych można było zobaczyć też  m. in. Charlie Chaplina, żołnierzy z oddziałów Piłsudskiego, czy Marlenę Dietrich. O przebraniu nie zapomnieli  również dorośli:  pan dyrektor oraz opiekunki Samorządu Szkolnego i pani pedagog. Muzyka do tańca była utrzymana w klimacie lat 20., ale nie tylko. Grupka DJ’ów z trzeciej  klasy gimnazjalnej zadbała o to, by każdy dobrze się bawił. 

Najważniejszym punktem programu były jednak OTRZĘSINY PIERWSZOKLASISTÓW. Starsi koledzy przygotowali  dla  Kotów  szereg zadań do wykonania. Ci odważnie startowali  w konkurencjach sportowych, czy  artystycznych. Nie straszne było im, np.  jedzenie urozmaiconego  deseru, nurkowanie w misce wody, malowanie  pastą do butów, czy ściganie się  w workach.  Pierwszoklasiści wykazali się wolą walki, hartem ducha, a przede wszystkim poczuciem humoru. Przed starszyzną szkolną przystąpili również do ślubowania. Zwieńczeniem chrztu było pasowanie przez dyrektora na prawowitego Gimnazjalistę. Każdy z uczestników  zabawy otrzymał żartobliwy certyfikat.

Tego zimowego wieczoru w auli szkoły panowała bardzo gorąca atmosfera. Wszyscy świetnie się bawili i na pewno jeszcze lepiej poznali.

 

                                                                                              A.Springer

 

galeria