Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Bal gimnazjalisty 2013

2 grudnia 2013

Wieczorem 28 listopada b.r. aula naszej szkoły zapełniła się postaciami z filmów Walta Disneya. Gimnazjaliści przebrani w fantazyjne stroje bawili się podczas corocznego balu, w trakcie którego następuje pasowanie na pierwszoklasistę. Kilkadziesiąt Myszek Miki, kilku piratów z Karaibów oraz Cruelli Demoon pląsało przy rytmicznej muzyce, której doborem zajęli się uczniowie z klasy III gimnazjum. Klasa II zadbała z kolei o konkurencje dla  pierwszoklasistów, które decydowały o przyjęciu ich w grono prawowitych uczniów tej szkoły. Po wypiciu mleka z miseczek i kilku sprawnościowych zadań ok. 60 pierwszoklasistów przystąpiło do żartobliwego ślubowania przed majestatem dyrektora szkoły( w tym dniu Piotrusia Pana).  Po pasowaniu na ucznia odbyły się wybory na króla i królową balu. Jurorkami były: Myszka Miki- p. Anna Lehmann, Asterix- p. Anna Springer oraz Cruella Demoon- p. Joanna Jankowiak. Nauczycielki miały twardy orzech do zgryzienia, gdyż uczestnicy balu wykazali się olbrzymią kreatywnością. Musiały jednak sprostać swemu zadaniu i postanowiły koronę wręczyć Śnieżce ( Marta Andrzejczak kl. I A) oraz Piratowi z Karaibów ( Wiktor Jacheć kl. III). Wyróżniły również Cruellę Demoon ( Zuzia Baranowska kl. I B) i drużynę Niemamocnych (Julia Augustyniak kl. I A  oraz  Zuzia Szczepaniak kl. I A i jej młodszy braciszek-Antek ). Humory nie opuszczały uczestników balu, którzy wytrwale tańczyli mimo często niewygodnych kostiumów. Zabawnie było jednak popatrzeć na tak bajkową szkołę. Wszyscy na pewno zapamiętają również występ muzyczny starszych kolegów( Dominika Kozłowska kl. III gim, Krzysztof Szulc  kl. I LO, Arkadiusz Włodarczak  kl. III gim, Michał Mazur  kl. III gim oraz Antoni Byszewski kl. IA gim.) Zagrali oni na żywo kilka rockowych kawałków i zebrali gromkie brawa.

Dużo dobrego działo się podczas tego balu i podobnie jak poprzednie tego rodzaju imprezy przejdzie on do historii naszej szkoły.

GALERIA