Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Bal Gimnazjalisty

9 grudnia 2016

Dnia 24 listopada 2016 r. odbył się na terenie szkoły, a dokładniej w sali gimnastycznej, mieszczącej się za nią, bal dla uczniów naszego gimnazjum. Miał on na celu przede wszystkim dobrą zabawę w strojach postaci filmowych, ale również mianowanie uczniów klas pierwszych na prawowitych gimnazjalistów.
Około godziny 17:30 nastąpiło oficjalne powitanie oraz otwarcie balu. Zaczęły się tańce. Wśród nich znalazły się: belgijka i pociąg.
Po pewnym czasie tańce zostały przerwane wyzwaniami, przeznaczonymi dla klas pierwszych gimnazjum, związanymi z mianowaniem na gimnazjalistę. Najpierw odbyły się „biegi kota”, które polegały na tym, że wybrani uczniowie musieli na czworaka pokonać salę gimnastyczną w dwie strony. Następna konkurencja to jedzenie jabłek zawieszonych na sznurku. Jedna osoba musiała trzymać sznurek, do którego przywiązane było jabłko, a druga z nich musiała je zjeść bez użycia rąk. Na koniec przygotowano niełatwe, jak się okazało, zadanie – picie mleka. Musieliśmy wypić mleko z papierowego, znajdującego się na ziemi, talerzyka bez pomocy rąk. Śmiechu było przy tym bardzo dużo J.
Potem miało miejsce właściwe mianowanie. Ustawiliśmy się klasami i złożyliśmy uroczyste ślubowanie przed dyrekcją, wychowawczyniami oraz starszymi uczniami. W następnej kolejności, pan dyrektor w koronie na głowie , mianował każdego z nas plastikowym mieczem. Każdy pierwszoklasista otrzymał na pamiątkę – certyfikat.
Po tym ważnym dla nas wydarzeniu, przez długi czas, tańczyliśmy. Przerywnikiem był występem kapeli. Zespół chłopców z kl. II Gim. był wyposażony w gitary akustyczne i bębenek. Z głośników zaczęła płynąć muzyka, a showmani udawali, że grają i śpiewają, tańcząc przy tym oraz machając instrumentami. Po zabawnym występie zostały wznowione tańce.
Kolejnym punktem programu był wybór królowej i króla balu. Królową została Kinga Kajetańczyk z klasy I Gim A , natomiast królem- Filip Wilkowski z klasy I Gim B.
W nagrodę otrzymali korony, a uwiecznieniem ich wyboru był wspólny taniec.
Później, już do końca balu, odbywały się tańce. Najlepiej było, kiedy zostały zgaszone światła. Pod koniec imprezy rozdawano napoje: soki i wodę, z których każdy z nas z chęcią skorzystał.
Bal gimnazjalisty zakończył się około godziny 20:30. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wróciliśmy do naszych domów. Mnie i moim koleżankom oraz kolegom z klasy bardzo się podobało. Temat przewodni balu był pomysłowy. Niektórzy zaskoczyli swoimi przebraniami. Mianowanie na gimnazjalistę było przeprowadzone ciekawie. Mam nadzieję, że takie bale będą odbywały się jak najczęściej J.

Olga Jakubiak
Kl. I Gim. B