Biwaki integracyjne

29 września 2017

Biwaki klas pierwszych za nami! 
Tradycją naszego liceum są biwaki integracyjne w pierwszych tygodniach szkoły. Pani pedagog Maria Szczepaniak oraz wychowawcy proponują uczniom szereg zajęć integrujących nowe zespoły kasowe. Oto wspomnienia i zdjęcia klas dwujęzycznych IE i IF.
1 E: Dnia 14.09.2017r. całą naszą klasą pojechaliśmy na dwudniowy biwak integracyjny do Dworu Andrzejówka w Mechlinie. Naszym celem było lepsze poznanie siebie i naszej wychowawczyni. Po przyjeździe i zakwaterowaniu, wybraliśmy się na zwiedzanie terenu należącego do dworku. Następnie, odbyły się zajęcia integracyjne, prowadzone przez naszą wychowawczynię oraz szkolną pedagog, przy których śmiechu było co nie miara. Kolejnym punktem naszego wyjazdu były podchody. Podzieliśmy się na dwie grupy i wyruszyliśmy w teren. Niestety pogoda nie dopisywała, ale nam to nie przeszkadzało. W znakomitych nastrojach dokończyliśmy zabawę. Wieczorem, gdy przestało padać zasiedliśmy przy ognisku. Tam opowiadaliśmy sobie różne, ciekawe historie. Około godziny 22 wróciliśmy do pokoi. Jednak po dniu pełnym wrażeń nie mogliśmy zasnąć. Cała nockę spędziliśmy na rozmawianiu i graniu w karty. Następnego dnia zmęczeni, ale naładowani pozytywna energią wróciliśmy do swoich domów. 
Jasiu
1F:W dniach 21-22 września klasa IF wraz z wychowawcą udała się na biwak integracyjny do Andrzejówki w Mechlinie. Aura nam dopisała, co pozwoliło w pełni cieszyć się swoją obecnością i zintegrować, na tyle by każdy z nas poczuł się częścią jednej zgranej klasy. 
Po interesujących zajęciach adaptacyjnych z Panią Pedagog i obiedzie przyszedł czas na długo wyczekiwane podchody.
Podzieleni na dwie grupy poszliśmy do lasu – zadania nie były łatwe, trzeba było wykazać się kreatywnością ale ostatecznie wszyscy sobie poradziliśmy.
Po powrocie nie było mowy o odpoczynku. Zostało zorganizowane ognisko z kiełbaskami na które przyjechali goście specjalni. Byli to uczniowie z poprzedniej klasy naszego wychowawcy: Mikołaj, Patrycja i Łukasz, obecnie studenci prawa oraz prawa i biznesu, którzy barwnymi opowieściami przybliżyli nam swoje przeżycia na studiach jak i udzielili nam cennych rad jak funkcjonować w nowej szkole.
Ognisku towarzyszyła gra i śpiewy i co najważniejsze dokonaliśmy wyboru samorządu klasowego. Noc nie zwiastowała jednak snu, gdyż integracja trwała w najlepsze. Nazajutrz, wszyscy zmęczenie, bezpiecznie zostali przetransportowani do domów.
Podczas biwaku nie było mowy o nudzie i z pewnością każdy dobrze zapamięta ten wyjazd; co ważniejsze klasa zgrała się ze sobą, nawiązując nowe przyjaźnie.
Ola i Jakub