Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

BIWAKI INTEGRACYJNE

1 października 2014

 WYJAZDY INTEGRACYJNE DLA KLAS PIERWSZYCH

Wrzesień to dla klas pierwszych czas na integrację. Pierwszoklasiści  z gimnazjum  oraz klasa IB liceum byli  na biwaku w dworze „Andrzejówka” w Mechlinie. Na miejscu uczniowie uczestniczyli w przygotowanych przez pedagoga szkolnego- p. Marię Szczepaniak zajęciach integracyjnych. Poprzez wspólne zabawy i konkursy młodzież mogła  lepiej się  poznać. Wychowawcy: p. Agnieszka Dembska, p. Anna Karczewska, p. Justyna Łuczak i p. Janusz Brygier przygotowali zabawę w  podchody, która dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. Wieczorem było wspólne ognisko i zabawa w rytmie disco.

Klasy I a i I c wraz z wychowawcami : p. Sylwią Robak i p. Tomaszem Fiałkowskim  integrowała się w Gajówce w Zbrudzewie. Uczniowie również uczestniczyli w zajęciach z pedagogiem szkolnym. Oprócz tego mieli okazję sprawdzić się w konkurencjach sportowych: strzelaniu z łuku i wiatrówki. Sporo śmiechu dostarczyły im zawody klasa na klasę- przeciąganie liny oraz „ wieloosobowe narty”. Po obfitym posiłku w postaci kiełbasek z grilla młodzież postanowiła pozbyć się zbędnych kalorii bawiąc się na klasowej dyskotece.

Ostanie zajęcia integracyjne miała klasa Id, która udała się wraz z wychowawczynią- p. Dorotą Cieślińską na bowling. Po zaciętej walce wygrały dziewczyny. Oprócz tego uczniowie uczestniczyli również w grach i konkursach przygotowanych przez p. Marię Szczepaniak.

Mamy nadzieję, że dzięki takiej formie spędzania czasu uczniowie lepiej się poznali.

 

 Na początku września odbyły się biwaki integracyjne klas pierwszych gimnazjum. Uczniowie wraz z opiekunami wyjechali do dworku Andrzejówka w Mechlinie, gdzie wspólnie spędzali czas. Każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie, ponieważ można było pograć w piłkę nożną i siatkową oraz  w tenisa ziemnego i stołowego. Ciekawym punktem biwaku były spotkania i zajęcia integracyjne z Panią pedagog. Zabawy pomagały uczniom w poznawaniu się nawzajem. Klasy zostały podzielone na grupy, które stworzyły drzewa przedstawiające wspólne zainteresowania i poglądy uczniów. Uczniowie brali udział w podchodach, w których wykazywali się pomysłowością i spostrzegawczością. Wieczorem wszyscy wraz z opiekunami zebrali się przy ognisku oraz na dyskotece, gdzie świetnie się bawili. I tak minęły spędzone wspólnie dni na świeżym powietrzu.

Ada Żurawik I A GIM

 

Zapraszamy do galerii.

Galeria II

Galeria III