BRĄZOWA SZKOŁA

22 stycznia 2018

W piątek 12 stycznia, w Poznaniu na UAM zostały wręczone dyplomy dla najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w rankingu Perspektyw. Zestawienie zostało przedstawione po raz dwudziesty, a po raz ósmy w obecnie prezentowanej formule. Przedstawiciel perspektyw zapoznał uczestników uroczystości z metodologią tworzenia rankingu.

·       W Polsce jest około 5000 liceów.

·       Pod uwagę brane są te szkoły, które otrzymują minimum 75% średniej krajowej wyników z matury pisemnej z matematyki i języka polskiego na poziomie podstawowym.

·       Maturę musi zdawać minimum 12 uczniów.

·       Do punktacji liczy się wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, dodatkowych oraz finalistów i laureatów olimpiad przedmiotowych.

·       Nagrodzonych zostaje 10% najlepszych szkół.

Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Józefa Wybickiego po raz trzeci znalazło się w gronie laureatów (poprzednio w roku 2014 oraz 2017). Dla społeczności szkolnej jest to bardzo przyjemna informacja, mimo świadomości, iż nie uczymy dla rankingów – traktujemy to trochę jak „produkt uboczny” naszej pracy. Składa się na to wysiłek nauczycieli, rodziców oraz uczniów, którzy wybierając dalsze kształcenie w LO zdają sobie sprawę, iż nie jest to najłatwiejsza droga.

Nauczyciele, uczniowie i rodzice starają się, aby szkoła była nie tylko miejscem nauki, ale żeby kształtowała postawy młodych ludzi. We współpracy z uczniami organizowanych jest szereg imprez szkolnych, w których mogą się oni wykazać swoją kreatywnością oraz talentami – w przedsięwzięciach tych uczniowie są widzami, wykonawcami, ale też bardzo często pomysłodawcami.

Dzięki tym działaniom LO staje się również miejscem, w którym powstają ważne,  z punktu widzenia społeczności lokalnej, imprezy i wydarzenia otwarte dla szerszej publiczności (Śremsong, Zaduszki Muzyczne, Dni Judaizmu, Dni Teatru, koncerty, wykłady).

W roku 2018 szkoła obchodzi swoje 160 urodziny. W związku z tym chcielibyśmy Państwa zaprosić na imprezy związane z tą rocznicą:

·       24 luty godzina 18 koncert walentynkowy zespoły Camping Hill.

·       Kwiecień koncert zespołu Silibrant.

·       Maj koncert Klaudii Popielskiej.

·       Czerwiec przedstawienie teatralne.

W sposób szczególny pragniemy zaprosić absolwentów szkoły na zjazd, który odbędzie się w dniach 8 i 9 czerwca 2018 roku.