Brązowy medal Wojciecha Kolańczyka

29 stycznia 2018

Rozegrane w Piekarach Śląskich Mistrzostwa Polski Juniorów U-20 zgromadziły 120 najlepszych w kraju szpadzistów. Wśród kandydatów do podium był Wojciech Kolańczyk. Podopieczny Leszka Drobińskiego potwierdził swoje możliwości w eliminacjach grupowych, które spokojnie przebrnął. Szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki zwycięską passę kontynuował  w fazie pucharowej. W pierwszej rundzie Wojtek zdecydowanie, bo 15:7 pokonał Oskara Parandowskiego (UKS Bielany Warszawa). W drugim pojedynku rywalem Wojtka był Sebastian Śmieja. Rywalizacja ze szpadzistą z Radlina zakończyła się  po niespełna trzech minutach zwycięstwem podopiecznego Leszka Drobińskiego 15:8. Szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki nie zwalniał tempa i  w kolejnej rundzie pokonał 15:9 Bartosza Kitlińskiego z Olimpu Lubin. W pojedynku ćwierćfinałowym rywalem Wojtka był  Jan Kardaszewicz. Szpadzista  Piasta Gliwice również nie stanowił dla zawodnika z Manieczek poważnej przeszkody i po kilku minutach zszedł z planszy pokonany 15:5. Sposób w jaki Wojciech Kolańczyk zapewnił sobie medal Mistrzostw Polski jest znakomitym dowodem klasy podopiecznego Leszka Drobińskiego. W półfinale rywalem Wojciecha Kolańczyka był Damian Michalak. Początek spotkania zdecydowanie należał do szermierza Piasta Gliwice, który prowadził już 8:3. Podopieczny Leszka Drobińskiego mozolnie odrabiał straty i po drugiej rundzie doprowadził do wyniku 13:14. Niestety Wojtkowi nie udało się zadać wyrównującego trafienia i po chwili zszedł z planszy pokonany 15:13. Damian Michalak  w finale pokonał 15:14 Wojciecha Lubienieckiego i zdobył tytuł mistrza Polski. Wojciech Kolańczyk natomiast zajął trzecie miejsce i zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów.