Damian Krupa finalistą ogólnopolskiego konkursu „Droga na Harvard”

26 lipca 2017

Damian Krupa z trzeciej klasy liceum jest finalistą ogólnopolskiego konkursu Droga na Harvard. Konkurs ten jest skierowany do uczniów gimnazjum i liceum, studentów oraz absolwentów uczelni wyższych, a organizowany przez Harvard Club of Poland, zrzeszający polskich absolwentów tej prestiżowej uczelni. Damian znalazł się w gronie trzydziestu finalistów wybranych spośród tysiąca nadesłanych aplikacji. Misją konkursu jest promowanie idei studiowania na renomowanych uczelniach zagranicznych, a w szczególności na Harvardzie.

Damian to niezwykle ambitny uczeń, który przygotowuje się do amerykańskiej matury oraz do procesu rekrutacyjnego na uczelnie w USA.  Fundacja Elab, która po raz pierwszy w Polsce uruchomiła program SATElite, aby pomóc uczniom w Polsce spełnić ich marzenia o studiach w USA pomaga Damianowi w przygotowaniach do egzaminów. Uczeń otrzymał prywatnego doradcę oraz mentorów – polskich studentów na najlepszych uczelniach świata, którzy wspierają go wskazówkami z własnego doświadczenia. Damian co dwa tygodnie jeździ do Warszawy na kurs przygotowujący do SAT (Scholastic Assessment Test/ odpowiednik matury). Uczeń musi również zdać egzamin językowy TOEFL, dlatego w sierpniu poleci do USA na kurs przygotowujący do tego egzaminu. 

Damian pracuje jako programista aplikacji internetowej. Kiedy dołączył do zespołu informatyków był nie tylko jedyną niepełnoletnią osobą, ale także jedynym członkiem zespołu bez studiów informatycznych. Pracuje w rozliczeniu godzinowym i udaje mu się połączyć pracę ze szkołą. Damianowi życzymy powodzenia w realizacji marzeń i wytyczonych sobie celów, trzymamy kciuki za obie matury!