Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Debata w LO

22 listopada 2010

17 listopada o godz. 1000 w auli LO spotkali się na przedwyborczej debacie kandydaci na burmistrza Śremu, panowie Adam Lewandowski i Marcin Andrzej Chwałczyński.

Spotkaniu przyglądała się (i nie tylko) młodzież klas trzecich LO, a więc osoby pełnoletnie, a przede wszystkim – uprawnione do glosowania w tegorocznych wyborach samorządowych.

Goście  zaprezentowali się młodym ludziom, którzy w wypełnionych dzień wcześniej ankietach przyznali, że znają kandydatów (75% badanych) i w głosowaniu kierować się będą głównie osobą kandydata a nie jego przynależnością partyjną (65% ankietowanych).

Debatę sprawnie prowadzili Krzysiek Pawlicki (III f) i Hania Mazurczak (III G) – pytania kierowane były naprzemiennie do obu kandydatów i dotyczyły bardzo różnych tematów w pięciu rundach tematycznych:

1.      Młodzież

2.      Inwestycje

3.      Kultura i sport

4.      Kandydaci prywatnie

5.      Wzajemne pytania.

Wypowiedzi obu panów były interesujące i uczniowie z ciekawością ich wysłuchiwali, czego dowodem były zadawane przez nich pytania. Na zakończenie obaj goście otrzymali kwiaty  oraz – z rąk dyrektora szkoły p. Piotra Mulkowskiego – pamiątkowe podziękowania z fotografią uwieczniającą debatę.