Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

„Deutsch-Wagen-Tour”.

30 listopada 2012

19.11.2012r Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum Dwujęzyczne brało udział w 0gólnopolskim programie promującym naukę języka niemieckiego „Deutsch-Wagen-Tour”.

Jako pierwsi lektorkę „Deutsch-Wagena” poznali uczniowie klas III Liceum Ogólnokształcącego. Lekko skrępowani, zestresowani przygotowaniami do matury potrzebowali trochę czasu, aby się wyluzować. Jednak już podczas dmuchania balonów obudziły się w nich dzieci i z radością brali udział w zabawach z językiem niemieckim. Okazało się, że lepiej znają niemieckie Landy, niż polskie województwa i że ich słownictwo niemieckie jest o wiele bogatsze, niż im się dotychczas wydawało. Pod koniec zajęć  zaprezentowali swoje plakaty pt. ”Was ist typisch Deutsch?”-  Jedne poważne, inne kolorowe, a jeszcze inne zabawne.

Drugą grupą biorącą udział w warsztatach były grupy języka niemieckiego z II i III kl. Gimnazjum Dwujęzycznego. Zaczęli od niemieckich piosenek – znanych, wesołych lub samodzielnie napisanych(!) Po takim wstępie żywiołowo wzięli się do zabawy. Radości nie było końca, a uśmiechy z każdej wygranej nagrody rozpromieniały całą aulę. Bingo, domino, piekło-niebo oraz cała reszta gier i zabaw pokazały uczniom, że już całkiem dużo umieją i warto uczyć się dalej – również przez zabawę.

Mamy nadzieje, że w przyszłym roku szkolnym „Deutsch Wagen” znów nas odwiedzi.

                                                                                                                          Justyna Urbaniak