Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Dni Papieskie 2010

22 listopada 2010

W ramach Dni Papieskich w poniedziałek, 18 października 2010r. w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie autorskie z p. Elżbietą Ruman, dziennikarką telewizyjną i publicystką, która przybyła do Śremu, by opowiedzieć o swej książce pt. „Dotyk Nieba”. Zanim jednak autorka przybliżyła historie osób, które doświadczyły papieskich cudów pan J. Skotarczak probował wraz z uczniami ustalić czym tak naprawdę jest CUD.

                                          „Cuda to jest coś, o czym trudno opowiadać.

                           Ale kiedy dotyczy to osób, których można dotknąć, to coś innego”

Pani E. Ruman opowiedziała m.in. o Rafale – młodym człowieku chorującym na białaczkę, który zmęczony długotrwałym i wydawałoby się – nie przynoszącym poprawy leczeniem – stracił wszelką nadzieję. A jednak – dzięki Papieżowi chłopak cudownie wyzdrowiał!

O innych cudach, które zdarzają się dziś i teraz – w Krakowie, Warszawie, Legnicy czy w Kętach dowiedzieć się można więcej z książki naszego gościa. Elżbieta Ruman dokumentuje w niej ostatnie cuda Jana Pawła II ukazując niesamowite ingerencje Nieba w życie współczesnych ludzi.

Spotkanie w auli dało młodzieży wiele do myślenia i skłoniło do głębszych refleksji nad znaczeniem wiary i łaski bożej w naszym życiu.

Obchody Dni Papieskich w bieżącym roku uświetnił też koncert w kościele pofranciszkańskim, z którego zdjęcia obejrzeć można w zakładce GALERIA.