Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

DRUKARKA 3D

20 kwietnia 2015

Projekt DRUKARKA 3D – czas start!

            W zeszłym tygodniu grupa złożona z uczniów klasy 2 LO – Michała Ludwiczaka, Jędrzeja Gabryela, Patryka Stachowiaka oraz p.Macieja Frąckowiaka i p.Katarzyny Piaseckiej udała się na Politechnikę Poznańską aby rozpocząć projekt pod hasłem „Drukarka 3D w naszej szkole“. Zadanie wymienionej grupy polegało na złożeniu, zgodnie z instrukcją, wyżej wymienionego urządzenia.

            Ochoczo zabraliśmy się do pracy, po czym… okazało się, że należy usprawnić pracę, tak aby udało nam się złożyć drukarkę na czas, czyli w przeciągu 6 godzin!

Wobec tego podzieliliśmy się na dwie grupy i to systemowe podejście do sprawy pozwoliło nam osiągnąć sukces: na własnej skórze przekonaliśmy się, że nie tak to skomplikowane jak czasochłonne. Oczywiście złożoną drukarkę zabraliśmy ze sobą do Śremu.

            Po tym doświadczeniu chłopcy awansowali na asystentów koordynatora projektu:

mgr inż. arch. Cezarego Czemplika i tydzień później, czyli 17 kwietnia w Zespole Szkół Katolickich, wspólnie z nauczycielem informatyki, nadzorowali grupy złożone z uczniów gimnazjum, liceum a nawet studentów architektury. Wspólnie udało się złożyć kolejne 4 drukarki, które powędrują na miesiąc do różnych szkół. Ta, którą przywieźliśmy jako pierwszą od tygodnia jest już w naszej szkole.

            W ramach projektu przewidziane jest przeszkolenie uczniów w programie graficznym, oraz w obsłudze drukarki, tak aby można było stworzyć wiele przedmiotów zarówno takich, które przydadzą się w szkole jak i tych, które zrealizują marzenia uczniów o projektowaniu przestrzennym.

 

galeria