Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Drużyna Szpiku w LO

22 marca 2012

Dnia 14 marca b.r. w murach naszej szkoły gościliśmy przedstawicieli  Drużyny Szpiku. Jest to grupa wolontariuszy działających bezinteresownie, z potrzeby serca,  na rzecz osób chorych na nowotwory krwi, a w szczególności –  na białaczkę.

Celem spotkania było udzielenie informacji  jak zostać dawcą szpiku i na czym polega przeszczep. Aby zachęcić do rejestracji  potencjalnych dawców organizatorzy przedstawili zebranym film nt. działalności fundacji  i jej efektach.  Członkowie Drużyny mają nadzieję, że uda im się uratować choćby jedno ludzkie życie, a w niejednym sercu rozpalić ogień wiary, że pomoc dla niego na pewno się znajdzie.

Aby dołączyć do rejestru Banku Szpiku  uczniowie i nauczyciele naszej szkoły ( w wieku od 18 do 45 lat) mogą w dniu  25 kwietnia w godzinach od 900 do 1400 mogą oddać 10 ml swej krwi, aby stać się automatycznie potencjalnym dawcą. Chętni zgłaszać się mogą do pań Marii Szczepaniak, Beaty Kacprzak lub Ewy Kumor – Rybki.  

Zachęcamy i w imieniu chorych dziękujemy za dzielenie się najcenniejszym darem – własnym życiem.