Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Dzięki pasji droga do kariery otwarta!

6 marca 2017

Fizyczne ścieżki

Miło nam poinformować, że Marcin Wachowiak  uczeń klasy IIId  ponownie zakwalifikował się do udziału w finale XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Fizyczne Ścieżki” w kategorii pokaz zjawiska fizycznego. Jest to konkurs uczniowski, organizowany wspólnie przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku i Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, w tym roku został objęty patronatem honorowym Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

1-2 kwietnia 2017 roku w Centrum Nauki Kopernik Marcin będzie miał okazję zaprezentować swoje doświadczenie pt. „ Komora mgłowa: niezwykłe ślady cząstek elementarnych.” Cały układ doświadczalny został stworzony samodzielnie. Jest to innowacyjny projekt, który wymagał wielu godzin pracy, dużych umiejętności oraz sporych nakładów finansowych. Będzie to już drugi występ Marcina w CNK.

http://fizycznesciezki.pl/

„Nauki Przyrodnicze na Scenie 7” 

W dniach 29 czerwca do 2 lipca 2017 r.  w miejscowości Debreczyn Węgry odbędzie się Europejski Festiwal Science on Stage. Festiwal ten gromadzi około 400 nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, matematyki i informatyki z 24 krajów europejskich, Kanady i USA. Motto festiwalu to „Inventing the Future of Science Education” Grupa polskich uczestników w festiwalu liczyć będzie 12 nauczycieli – opiekunów laureatów Festiwalu „Nauki Przyrodnicze na Scenie 7”, który odbył się we wrześniu 2016 roku w Poznaniu.  Zaproszenie na festiwal otrzymała również pani Dorota Cieślińska nauczyciel fizyki Marcina Wachowiaka ucznia klasy IIId, który otrzymał Nagrodę Specjalną tego Festiwalu. W imieniu społeczności szkolnej gratulujemy pasji i życzymy światowej kariery!

http://www.science-on-stage.eu/page/display/4/88/0/festival-2017.