Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Dzień Chłopca w auli szkoły

12 grudnia 2010

       Dnia 30 września br w Liceum Ogólnokształcącym po raz pierwszy odbyły się wybory Mistera Szkoły 2010. Organizatorem tejże imprezy byli klasa II a ( profil pedagogiczny) na czele z panią profesor Beatą Kacza.

         Na początku nastąpiło oficjalne powitanie przybyłych gości. Dziewczynami, które prowadziły uroczystość były Natalia Kaźmierczak i Hanna Łuszczewska. Wcieliły się one przybyłych z dalekich krajów prezenterów telewizyjnych: Andrzeja von Andrzeja oraz Jose Mariusza Nowaka. Uroczy panowie chcąc zabawić publiczność, opowiedzieli niesamowite przygody, które przeżyli w czasie podróży do naszej szkoły. Kolejnym elementem gali było przedstawienie jury w składzie: mgr Kinga Czapla, mgr Jolanta Czeterbok i mgr Joanna Jankowiak oraz Wioletta Ginter i Martyna Antoniewicz. Komisja brała pod uwagę takie kategorie jak: kreatywność, prawność fizyczną oraz urok osobisty. Później nastąpiło przedstawienie kandydatów. Wszystkich uczestników z klas ponadgimnazjalnych było trzydzieści jeden.

Pierwszą konkurencją było powiadanie na pytania typowo kobiece. Nasi mężczyźni odpowiadali na nie, kreatywnie i z wielkim poczuciem humoru. Wszystkie kobiety były zachwycone kiedy dowiedziały się, że pani w każdym wieku może zostać modelką. Najbardziej rozbawiło nas stwierdzenie, że kobieta w dziewiątym miesiącu ciąży, leży w wannie i narzeka. Następnym konkursem było wiązanie krawata. Na scenę, rekwizyty wniosła znana i lubiana Lady Zgaga, którą grała Żaneta Gurboda. Dzięki naszym chłopcom poznaliśmy różne i oryginalne wiązania krawatów. Niektórzy z uczestników wiązali je na kokardkę, drudzy poplątali, a jeszcze i inni obwiązali go wokół pasa. Najbardziej zadziwili nas Ci, którzy starannie i poprawnie zawiązali krawat. Atrakcją uroczystości był występ Pauliny. Zachwyciła widzów zręcznym i rytmicznym posługiwaniem się pałeczką. Spośród trzydziestu jeden kandydatów na Mistera, jury wybrało siedmiu, którzy dalej rywalizowali. Pierwszą konkurencją w półfinałach było przyszywanie guzika do skrawka materiału. Zabawnie było patrzeć na ich skupione miny. Następnie siedem uczennic zgodziło się oddać swe długie włosy w ręce mężczyzn. Oni mieli wyczarować z nich piękne warkocze. Przy tym też było nie mało śmiechu ( zwłaszcza przy ocenie). Niektóre były idealne, a inne wręcz odwrotnie. Kolejną rywalizacją było malowanie paznokci kolegom z publiczności. Chłopcy wykazali się niezwykłą kreatywnością w tym zadaniu. Na końcu nasi półfinaliści musieli zmierzyć się z umiejętnym podrywem dziewczyn. Niektórzy uczniowie pokusili się o próbę ukochania w sobie nauczycielek. Było bardzo zabawnie i cieszyliśmy się, że każda pani poddała się urokowi kandydatów. Przerywnikiem w gali był występ wokalny uczniów z klasy I f ( profil artystyczny) w piosence  „Chłopaki nie płaczą”. Następnie odbył się finał, w którym wzięli udział : Patryk Hoffa ( II a), Jakub Haremza ( II e) oraz Stanisław Rzepka ( III e). Pierwszym wyzwaniem któremu musieli stawić czoła było pokazanie swojego talentu. Stasiu udawał DJ- a. Patryk zaśpiewał wszystkim znaną piosenkę z bajki „ Gumisie”. Natomiast Kuba zaprezentował nam wszystkie rodzaje chodu konia. Ostatnią konkurencją był „Absurd”, który polegał na wykazaniu zależności pomiędzy rzeczami, które na pierwszy rzut oka, nie mają ze sobą żadnego związku. Każdy z uczestników wymyślał bardzo kreatywne rozwiązania.

Jury po długich obradach zdecydowało, że masterem szkoły w roku 2010 został Stanisław Rzepka. Otrzymał on statuetkę, koronę i szarfę wykonaną przez organizatorów. Każda z dziewczyn pragnęła mieć zdjęcie z najprzystojniejszym, najkreatywniejszym, po prostu najlepszym chłopcem z naszej szkoły. On bez oporu, wręcz z wielką radością, zgadzał się na pozowanie.

         Wszyscy byli bardzo zadowolenie z występów. Było dużo zabawy podczas konkurencji. Prezenterzy okazali się wspaniałymi kabareciarzami. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku impreza będzie równie udana jak w tym.

 

Kasia i Wiola