Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Dzień Kariery

3 października 2016

28 września w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie studentów- naszych absolwentów z uczniami klas maturalnych, którzy wybór własnej drogi życiowej mają jeszcze przed sobą. Zebranych w auli gości i młodzież przywitali – dyrektor szkoły, p. Piotr Mulkowski oraz organizatorki Dni Kariery- p. Anna Lehmann i Maria Szczepaniak. Tego dnia gościliśmy:
1) Kamilę Fąs, japonistyka,
2) Joannę Jechurę, dziennikarstwo i komunikacja społeczna,
3) Rafała Miękisiaka , fizjoterapia,
4) Agatę Wawrzynowicz, , turystyka i rekreacja,
5) Agnieszkę Rosiak, polonistyka,
6) Tomasza Dewo, resocjalizacja,
7) Dawida Kanię, mechanika i budowa maszyn,
8) Paulę Szczepaniak, lekarsko – dentystyczny,
9) Karolinę Malińską, biotechnologia, spec. biotechnologia medyczna,
10) Bartosza Klimczuka, Filologiczno- historyczne studia środkowoeuropejskie
11) Małgorzatę Lossy, Finanse i rachunkowość
12) Szymona Pawlaka, Ekonomia,
13) Olgę Szklanny, farmacja
14) Bartosza Górkę, informatyka
15) Natalię Lossy, kierunek lekarski,
16) Zuzannę Genderkę, weterynaria.
Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej z nich zaproszeni absolwenci przypomnieli sobie szkolne czasy, kiedy byli wywoływani do odpowiedzi. Tym sposobem każdy z zaproszonych gości zaprezentował wybrany przez siebie kierunek studiów. Wspaniałą oprawę muzyczną zapewnili Michał Mazur i Filip Pijacki. W drugiej części uczniowie mieli szansę zadać bardziej szczegółowe pytania , dotyczące profesji, którą są szczególnie zainteresowani. Niektórzy rozmówcy wprost nie mogli nadążyć z udzielaniem odpowiedzi.
Dzień Kariery w naszym liceum pozwolił upewnić się, że nasi absolwenci to osoby aktywne i kreatywne, które z chęcią dzielą się swą wiedzą i doświadczeniem.