Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

DZIEŃ KARIERY

24 października 2014

 DZIEŃ KARIERY

23 października  w  ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie dorosłych i pracujących już zawodowo absolwentów Liceum z uczniami klas maturalnych, którzy wybór własnej drogi życiowej mają jeszcze przed sobą.  Organizatorem „Dnia kariery” były panie Anna Lehmann i Maria Szczepaniak. Spotkanie rozpoczęła pięknym śpiewem Ola Wrotyńska- uczennica kl. III c.Zebranych w auli gości i młodzież przywitali –  dyrektor szkoły, p. Piotr Mulkowski oraz prowadzący spotkanie – Joanna Drwęska i Paweł Jędrzejczak z kl. III b.
Byli to:   p. Milena Filipowska: księgowa
 p. Piotr Grzywaczyk: projektant ogrodów, pracownik naukowy Uniwersytetu    Przyrodniczego
       p. Tomasz Jankowiak- starszy inspektor BHP
p. Maciej Karczewski- doradca finansowy
p. Magdalena Ciszewska – Strugarek- kurator zawodowy   
p. Piotr Milicki- właściciel agencji nieruchomości 
 
p. Aleksandra Strabel- nauczyciel, założycielka Zakątka Małych Odkrywców 
 
p. Michał Tiszer-  architekt
 
p. Michał Jędrkowiak- dziennikarz
 
p. Andrzej Broniarz-   inż. Budownictwa
 
p. Agnieszka Piasecka- rehabilitantka
 
p. Paweł Zdziechowski- nawigator, kapitan żeglugi wielkiej.
 
Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej z nich zaproszeni absolwenci przypomnieli sobie szkolne czasy, kiedy byli wywoływani do odpowiedzi. Tym sposobem każdy z zaproszonych gości odpowiadał na nurtujące młodzież pytania dotyczące wykonywanego zawodu.  W drugiej części maturzyści mieli szanse  zadać bardziej szczegółowe pytania ,  dotyczące profesji, którą są szczególnie zainteresowani. Niektórzy rozmówcy wprost nie mogli nadążyć z udzielaniem odpowiedzi. 
Dzień Kariery w śremskim liceum pozwolił upewnić się, że nasi absolwenci to osoby aktywne i kreatywne,  że nie pozostają obojętne na los przyszłego pokolenia i z chęcią dzielą się swą wiedzą i doświadczeniem zawodowym.