Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Dzień pedagogiczny

30 stycznia 2011

"Dzień Pedagogiczny"

Dnia 27 stycznia 2011 r. klasa 1A (profil pedagogiczny) przeżywała pierwszą w swoim życiu praktykę w szkole podstawowej. Wcześniej złożyli wizytę w jednym ze śremskich przedszkoli. Ty razem uczniowie śremskiego Ogólniaka odwiedzili Szkołę Podstawową nr 4 im. Marii Konopnickiej w Śremie.

Przyszli nauczyciele uważnie obserwowali zajęcia w klasach nauczania początkowego. Niektórzy pomagali wychowawcom w prowadzeniu lekcji, sprawdzali i oceniali zadania domowe maluchów. Takie wizyty w placówkach oświatowych są nieocenioną pomocą w kształceniu młodych nauczycieli. Sama teoria to chyba trochę za mało.

Po trzech godzinach zajęć, około 11.00 licealiści wcielili się w role teatralne. Dla kilku klas wystawili spektakl, który był mieszanką różnych bajek. Przedstawienie zakończyło się ucztą na królewskim zamku z okazji zamążpójścia Królewny. Wszystkie dzieci zostały poczęstowane pizzą margarita. Zabawie towarzyszyły wspólne tańce i muzyka. Grupę młodych pedagogów wspierali opiekunowie: p. Maria Szczepaniak oraz p. Andrzej Tomaszewski.