Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Egzamin 2014 w Gimnazjum Dwujęzycznym

28 kwietnia 2014

W ubiegłym tygodniu do ogólnopolskiego egzaminu przystąpiło w Gimnazjum Dwujęzycznym 31 uczniów. 23 kwietnia młodzież rozwiązywała test humanistyczny z języka polskiego i historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Wśród tegorocznych trzecioklasistów znalazł się jednak jeden, który tego egzaminu zdawać nie musiał – jako LAUREAT Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Był nim Marcin Rozmiarek – dodać też warto, że uczeń uzyskał tytuł laureata w tym konkursie dwukrotnie: w roku 2013 i 2014! W drugim dniu egzaminu młodzież musiała zmierzyć się z testem matematyczno – przyrodniczym – tego dnia w auli szkoły zasiadł pełny skład trzeciej klasy – 31 uczniów.

25 kwietnia odbywał się egzamin z języka angielskiego, jednak – w odróżnieniu od uczniów większości szkół – wszyscy nasi gimnazjaliści zdawali go na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym. I tu znowu pochwalić się możemy szczęśliwym wyjątkiem: Ewa Maćkowiak jako LAUREATKA tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego zwolniona była z konieczności podejścia do tego egzaminu!

Mamy nadzieję, że wyniki zmagań egzaminacyjnych okażą się zadowalające przede wszystkim dla samych uczniów i pozwolą im dostać się do wymarzonych szkół. Młodzież pozna je 20 czerwca br., a potwierdzające je zaświadczenia i świadectwo ukończenia szkoły otrzyma w dniu 27 czerwca.

GALERIA