Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Europejski Dzień Języków Obcych w ZSO

1 października 2013

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 r. i jest obchodzony we wszystkich krajach europejskich. Oficjalnie święto przypada 26 września – jego idea służy promocji bogactwa kulturowego Europy i jest okazją, by zachęcać ludzi – bez względu na wiek – do nauki języków obcych. Tegorocznym obchodom Europejskiego Dnia Języków przyświeca hasło "Włącz się!", nawiązujące także do idei Europejskiego Roku Obywateli.

 Tym razem i my postanowiliśmy włączyć się w obchody tego święta. Każda klasa wylosowała jedno z państw UE i miała za zadanie zaprezentować je w wybrany przez siebie sposób. Rezultaty przerosły nasze oczekiwania. Większość klas podeszła bardzo poważnie do zadania i włożyła dużo wysiłku w to, aby być dobrymi ambasadorami wylosowanych państw. Wszystko można zobaczyć w galerii zdjęć.

Po burzliwej dyskusji komisja szkolna postanowiła nagrodzić wszystkie te klasy, które przygotowały się do święta – w wybrany przez siebie październikowy dzień nie muszą obawiać się kartkówek i ustnych odpowiedzi. Dodatkowo wylosowano dwie klasy (I A gimnazjum i I A liceum), które otrzymały słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców.

Fotki do obejrzenia w galerii