Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

FILIP ROGACKI NOMINOWANY DO TYTUŁU WOLONTARIUSZ ROKU 2017

15 grudnia 2017

Serdecznie gratulujemy nominacji do tytułu Wolontariusz Roku 2017 naszemu uczniowi- Filipowi Rogackiemu. Od klasy pierwszej aktywnie działa w Szkolnym Klubie Wolontariatu. Jest  wyjątkowo kreatywną, skromną i bardzo wrażliwą na krzywdę innych osobą.

Ma bardzo dobry kontakt z osobami, którym udziela pomocy. Cieszy się dużym zaufaniem  i wprowadza w miejscu którym przebywa pozytywną energię. Filip zawsze czynnie uczestniczy w  szkolnych akacjach charytatywnych np. „Aniołek”, „Zajączek”, „Placek zamiast kwiatka”. Brał również udział w Festiwalu cudów. Jest niezwykle empatyczny, aby lepiej porozumieć się z mieszkańcami zaczął uczyć się języka migowego. Obecnie z jego inicjatywy 10 wolontariuszy bierze udział w kursie z tego języka. Często chodzi do mieszkańców DPS z gitarą, czym wnosi wieli radości. Bardzo celebruje świętowanie: organizował na terenie DPS : Mikołajki, Dzień Babci, Majówkę. Jest również inicjatorem zbierania na terenie naszej szkoły  nakrętek dla chorego Macieja oraz słodyczy dla niepełnosprawnych dzieci.

Zawsze można liczyć na jego pomoc. Nigdy nie narzeka. Potrafi to wszystko pogodzić, nie zaniedbując przy tym obowiązków szkolnych. Jesteśmy pełni uznania dla jego postawy.