Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Finalistka XIX Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego

12 czerwca 2015

Paulina WOJTKOWSKA /IIIf) została finalistką 19. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnejorganizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Dwudniowy finał konkursu odbył się 1 i 2 czerwca 2015r. w Niepokalanowie. Przystąpiło do niego 117. przedstawicieli wszystkich polskich diecezji.

Pierwszy etap eliminacji odbył się  w marcu w szkołach. Wzięło w nim udział w całym kraju niemal 30 tys. uczestników. Do zmagań diecezjalnych mogło zakwalifikować się troje najlepszych przedstawicieli każdej ze zgłoszonych placówek, o ile udało im się pokonać próg połowy maksymalnej ilości punktów w teście.

Etap diecezjalny przeprowadzony 21 kwietnia 2015r. we wszystkich polskich diecezjach, zgromadził w sumie ponad 3150 takich uczestników. Z naszej szkoły zakwalifikowały się do niego Paulina Wojtkowska  (IIIa), Weronika Jakubowska (IIIa) i Katarzyna Krajewska (IIIa). Na eliminacje złożyły się dwie zasadnicze części: pisemna i ustna. W pierwszej młodzież przystąpiła do rozwiązania testu składającego się z pytań wyboru i tzw. otwartych, w których należało odnieść się krótko do danej problematyki z zakresu Księgi Jonasza, Ewangelii wg św. Łukasza i Dziejów Apostolskich, stanowiących tegoroczny zakres. Zgodnie z regulaminem konkursu, do drugiej części mogło zakwalifikować się siedmioro uczestników z najwyższymi wynikami. I miejsce w archidiecezji poznańskiej zdobyła nasza tegoroczna maturzystka Paulina WOJTKOWSKA.I to ona znalazła się właśnie wśród 117 przedstawicieli wszystkich diecezji w ścisłym finale konkursu uzyskując w bardzo trudnym teście bardzo dobry wynik 82.5 pkt na 90 możliwych.

Gratulacje!