Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

GALA WOLONTARIATU PO RAZ ÓSMY W ŚREMIE

9 grudnia 2013

5 grudnia, z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu, w Auli Jana Pawła II odbyła się, organizowana tradycyjnie przez Lokalne Centrum Wolontariatu działające przy Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem, uroczysta, VIII GALA WOLONTARIATU.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się również wolontariusze z naszej szkoły wraz
z opiekunkami – p. Marią Szczepaniak, Dorotą Cieślińską, Katarzyną Wojciechowską i Justyną Żeleźną. Podczas spotkania ogłoszono wyniki trzech konkursów:

– WOLONATRIUSZ ROKU – została nim uczennica Gimnazjum nr 1 w Śremie;

– KREATYWNY KLUB WOLONTARIATU – zwycięzcą został klub z Gimnazjum w Dolsku,

– PRZYJACIEL WOLONTARIATU – tytuł ten otrzymał zgłoszony przez naszą szkołę Szpital Śremski, gdzie co dnia nasi wolontariusze pracujący w oddziale dziecięcym spotykają się
z niezwykłą  otwartością i życzliwością pracowników.

Miło nam, że szczególne wyróżnienie w postaci nominacji do tytułu Wolontariusza Roku otrzymała uczennica kl. II b NATASZA MŁYNARZ, która z pasją poświęca swój wolny czas opiekując się zwierzętami w schronisku w Gaju. Gratulujemy!

Dumni jesteśmy również z uzyskania przez nasz klub nominacji w kategorii Kreatywny Klub Wolontariatu, ponieważ taki zaszczyt spotkał jedynie cztery kluby spośród 15 działających przy LCW!

Serdecznie gratulujemy opiekunkom klubu oraz zrzeszonym w klubie już 62 wolontariuszom!

Jednocześnie pragniemy życzyć im z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu, aby nigdy nie tracili ochoty na pomoc innym, zawsze spotykali na swej drodze życzliwych ludzi i całymi garściami czerpali radość i satysfakcję ze swojej – tak potrzebnej przecież – pracy!

GALERIA