Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Geografia USA zapewniła zwycięstwo!

14 stycznia 2014

W drugim starciu tegorocznej Ligi Angielskiej (dla przypomnienia: konkurs języka angielskiego online) reprezentacja naszej szkoły osiągnęła znaczący sukces. Karolina Baran i Weronika Niemier z kl. Ib oraz Joanna Drwęska i Nikola Rożkiewicz z IIb zmagały się tym razem z czterema drużynami z innych miast Wielkopolski, odpowiadając na pytania z zakresu geografii Stanów Zjednoczonych. Tematyka tego etapu obejmowała nie tylko wiedzę o ukształtowaniu powierzchni czy systemach rzecznych Ameryki, ale również podziału politycznego, rolnictwa i przemysłu USA. Mimo początkowego sceptycyzmu co do możliwych wyników tego starcia, dziewczyny nie straciły woli walki i dzielnie stanęły w szranki udzielając odpowiedzi na wiele pytań. Wydawało się, że drużyna śremskiego LO jest już „na wylocie”: podobnie jak w turnieju „Jeden z dziesięciu” każdy zespół miał trzy szanse, które znikały po kolei wraz z błędnymi odpowiedziami. Reguły gry zakładały jednak, że w przypadku utraty wszystkich szans przez więcej niż jedną reprezentację w tej samej kolejce pytań przewidywana była dogrywka. Nadzieja wzrosła więc w tym momencie, a po chwili okazało się, że nasze licealistki pozostały w grze, pokonując załogę z Wrześni i awansując tym samym do ścisłego finału tej rundy.

Decydujące starcie dotyczyło więc dwóch szkół: śremskiego ogólniaka oraz liceum z Obornik. Karolina, Weronika, Asia i Nikola w pięknym stylu i z uśmiechem na ustach nie pozwoliły odebrać sobie zwycięstwa, doprowadzając przeciwniczki do utraty wszystkich szans, podczas gdy same oddały tylko jedną. Wszystko to odbywało się o godzinie 11 w sali strumieniowej, a zawodniczkom kibicowali uczniowie klasy Ib gimnazjum gromkimi brawami nagradzając je za każdą prawidłową odpowiedź.

W klasyfikacji generalnej Ligi śremska Alma Mater plasuje się obecnie na wysokim drugim miejscu (ex aequo z I LO z Wolsztyna), zaś do lidera brakuje nam zaledwie dwóch punktów!

Serdecznie gratulujemy całej reprezentacji szkoły oraz pani Katarzynie Wojciechowskiej i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy w następnych rundach.

Dziękujemy również pani Edycie Nowak – Polskiej, bez której starcia „oko w oko” z przeciwnikami po drugiej stronie łącza nie byłyby możliwe!