Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Gimnazjaliści o swej niecodziennej wyprawie

19 marca 2013

16 marca 2013r. uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego w Śremie wraz z opiekunami wybrali się na mecz ekstraklasy, który odbył się na stadionie przy ul. Bułgarskiej.

Zbiórka odbyła się o godzinie 15:30 przed parkiem im. Powstańców Wielkopolskich, gdzie na gimnazjalistów czekały dwa autobusy. Chwilę później nauczyciele sprawdzili obecność i podzielili uczestników wycieczki na grupy. Około godziny 16:30 kibice ze Śremu dojechali na miejsce. Przed wejściem na stadion, perełkę architektury futbolowej, zostali oni sprawdzeni przez ochroniarzy. Po zajęciu miejsc i bolesnym odczuciu minusowej temperatury powietrza uczniowie rozgrzewali się gorącą herbatą. O godzinie 18:00 sędzia gwizdkiem dał znak do rozpoczęcia spotkania gospodarzy z „diabłami z Bełchatowa”. Przez cały mecz „niebieskie koziołki” nie wykorzystywały akcji, podobnie zresztą jak ich przeciwnicy. Po 90 minutach było jasne, że obie drużyny nie zdobyły żadnej bramki.

Uważam, iż mimo okropnej pogody i niezadowalającego wyniku było to niezwykłe wydarzenie. Dla większości widzów ten mecz był zarazem pierwszym spotkaniem, które obejrzeli na żywo, a nie przed telewizorem. Wszyscy też zgodnie mówią, iż chętnie wybraliby się powtórnie, ponieważ nawet ujemne temperatury nie przygasiły woli kibicowania poznańskiej drużynie.

Agata Bruss, Marcin Rozmiarek (kl. II gimnazjum)

 

Galeria