Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

8 listopada 2013

Dnia 6.11.2013 roku w Zespole Szkół w  Zbrudzewie odbył się VI Gminny Konkurs Ortograficzny dla gimnazjalistów. Wśród 24 uczestników z różnych gimnazjów Śremu i okolic znalazło się troje z naszej szkoły: Alicja Śniegocka kl. I A gim; Weronika Jesionowska kl. I B gim; Wiktoria Pruszak kl. III gim . Dziewczyny przeszły wcześniej przez gęste sito etapu szkolnego.  W Zbrudzewie napisały niełatwe dyktando ortograficzne, zmagając się z „ różnokolorowym mirażem”, „przystrzyżonym, bukszpanowym żywopłotem”, czy „ na wpół drwiącym uśmiechem”. Poradziły sobie świetnie z wieloma pułapkami ortograficznymi i rozsławiły naszą szkołę, bowiem   I miejsce w kategorii klas III gim. zajęła Wiktoria Pruszak, natomiast  Weronika Jesionowska zajęła II miejsce w kategorii klas I i II gim.

Galeria zdjęć

  Serdecznie gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów!t