Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

GOŚCIE Z INSTYTUTU LINGWISTYKI

29 października 2014

 W poniedziałek 27 października gościliśmy w naszej szkole 10 studentek i 3 wykładowców Instytutu Lingwistyki Stosowanej UAM w Poznaniu. Wizyta jest wynikiem porozumienia o współpracy Instytutu z naszą szkołą, którą realizować będziemy do 2018 roku.

Studentki obserwowały i prowadziły zajęcia z języka niemieckiego i angielskiego. Pod bacznym okiem wykładowców i naszych nauczycieli doskonaliły warsztat dydaktyczny. Ważnym punktem wizyty było omówienie prowadzonych zajęć  z wykladowcami i nauczycielami, którzy obserwowali lekcje.

Wykładowcy spotkali się też z dyrekcją szkoły. Podczas spotkania podkreślono jak ważna i motywująca jest współpraca naszych placówek dla obu stron. Uczniowie w minionym roku szkolnym wzięli udział w zajęciach ze studentami na uczelni, a w tym semestrze studenci odbywają praktyki w naszej szkole. Kolejne spotkanie już w marcu w w Poznaniu.

Goście otrzymali upominki od Urzędu Miejskiego w Śremie.

Relację wizyty będziecie mogli obejrzeć w programie Okiem Józefa już wkrótce!

                                                                                                                                             Agnieszka Dembska