Iza Śmiejczak na wizycie studyjnej w Gdańsku

15 maja 2017

Między 19 a 22 kwietnia 2017 r.  odbyła się w Gdańsku wizyta studyjna 48 finalistów wojewódzkich rozgrywek IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Każde województwo reprezentują uczniowie, którzy zdobyli trzy pierwsze miejsca podczas etapu wojewódzkiego.

Izabela Śmiejczak z kl 2A zdobyła pierwsze miejsce i wraz z kolegami: Kajetanem Deskowskim z LO nr 1 w Gnieźnie oraz Marcinem Sowińskim z ZSO z Rawicza reprezentować będą Wielkopolskę w finale konkursu, który odbędzie się w czerwcu we Wrocławiu.

Wizyta studyjna była elementem przygotowań do finału.

Pierwszego dnia pobytu uczniowie uczestniczyli w zajęciach filmowych, prowadzonych przez zespół profesjonalistów z Video Studio Gdańsk. W czasie warsztatów, pod czujnym okiem zawodowców, uczniowie mieli sposobność przeprowadzenia wywiadu  ze świadkami historii. Jednym z punktów wizyty było zwiedzenie  Europejskiego Centrum Solidarności, historycznej Sali BHP w Stoczni Gdańskiej oraz miasta szlakiem najważniejszych wydarzeń historycznych. Podczas trzydniowej wizyty młodzież uczestniczyła również w zajęciach z autoprezentacji i komunikacji interpersonalnej. Podczas zajęć zapoznali się z podstawowymi aspektami warsztatu mówcy, technikami improwizacji oraz autoprezentacji.

Teraz przed finalistami jest zadanie stworzenie prezentacji na jeden z trzech podanych przez organizatorów tematów. W finale trzeba będzie ją obronić oraz wykazać się wiedzą historyczną przed komisją pod przewodnictwem prof. J. Eislera.

Krzysztof Grzesiak