Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Józefy 2014

26 marca 2014

     Jak co roku w naszej szkole w pierwszy dzień wiosny odbyła się uroczystość o nazwie „Józefy”. Już tradycyjnie 21 marca zamiast myśleć o wagarach, świętujemy w humorystyczny sposób imieniny patrona naszej szkoły – Józefa Wybickiego. Podczas imprezy uhonorowani są zarówno uczniowie, jak i nauczyciele w kilku niecodziennych kategoriach: Para Roku, Omnibus, Wydarzenie, Osiągnięcie, Sportowiec, Wizerunek czy też Tekst Roku. Przyznawanie wyróżnień przeplatane jest zabawnymi występami nauczycieli, wcielających się w gwiazdy estrady. W popisach na scenie  wspomagają ich  podopieczni.

    Tegoroczne Józefy zdecydowanie można zaliczyć do imprez udanych. Urzekające było show pani Springer, pani  Zdziechowskiej oraz pani pedagog Szczepaniak, które wraz z uczennicami pierwszych klas gimnazjum parodiowały  „Bałkanicę” zespołu Piersi. Zaskoczeniem dla wszystkich było wtargnięcie w trakcie tego występu na scenę pań: Kaj, Kacprzak, Cieślińskiej i Kacza, które   rewelacyjnie zagrały groźne, wymagające i niepozwalające na zabawę nauczycielki.  Pani Czeterbok wraz z panem Fijałkowskim i uczniami wcielili się z kolei w kapelę o ciężkim brzmieniu i zaprezentowali utwór „ Upiór w operze”.  Pani Czapla w towarzystwie uczniów popisała się znajomością piosenki zespołu Red Lips . Nie mogło zabraknąć podczas gali  piosenki, która reprezentować będzie Polskę podczas Eurowizji. Brawurowo wykonała ją pani Kubska wraz ze swoimi maturzystami- Słowianami. Z kolei ze swoimi podopiecznymi, przebranymi za mumie wystąpiła pani Sarnowska, którą trudno było rozpoznać w motocyklowym stroju. Nasza wuefistka, wysportowana pani Karczewska, zaangażowała do swego występu nie tylko atrakcyjne drugoklasistki, ale także pana Leszka- woźnego i  konserwatora w jednej osobie. Choreografia nie sprawiła mu trudności i rewelacyjnie zadebiutował na scenie.  Występ Pana dyrektora do piosenki zespołu Perfect „ Chciałbym być sobą” wzbudził olbrzymi entuzjazm.  Niezwykłym zaskoczeniem dla wszystkich był pokaz slajdów, którego głównym bohaterem okazał się nie kto inny, jak Pan dyrektor oraz pani dyrektor Płociennik.  Pan Mulkowski na końcu swego show rozbawił wszystkich do łez, kiedy wcielił się w postać wielbionego króla Juliana i zaczął „ wyginać śmiało ciało”. Jako że zarówno prowadzący, jak i występujący oraz oglądający emanowali szczęściem, wybrzmiała  w finale piosenka pt. „ Happy”  w wykonaniu łudząco podobnej do Pharrella Williamsa pani  Brzezińskiej i jej uczniów. 

Teraz słów parę o nagrodzonych:

W kategorii PARA ROKU wygrali Jowita Juszczak i Dominik Elisz oraz Olga Tobys i Krzysztof Szulc.

W kategorii OMNIBUS ROKU wygrali: Michał  Kubisiak oraz Kamil Musiał.

W kategorii TEKST ROKU wygrali: p. Dorota Cieślińska oraz ks. Krzysztof Gogół

W kategorii WIZERUNEK ROKU wygrali: p. Jolanta Czeterbok oraz Magdalena Wyciszkiewicz.

W kategorii ODKRYCIE ROKU wygrali : p. dyr. Piotr Mulkowski oraz Jędrzej Wojciechowski.

W kategorii WYDARZENIE ROKU wygrało Stowarzyszenie Absolwentów naszego Liceum Ogólnokształcącego .

 W kategorii SPORTOWIEC ROKU wygrali : Reprezentacja Szkoły w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców oraz  Paweł Każmierczak.

            W przyszłym roku nagrodzimy kolejnych wybijających się przedstawicieli naszej społeczności.

            Niewątpliwie takie wydarzenie na długo pozostanie w pamięci zarówno uczniów jak i nauczycieli, pozwala również na odkrycie  drugiego oblicza pedagogów. A wszystko to zawdzięczamy p. Annie Springer, która – jak zwykle – zorganizowała dla społeczności szkolnej doskonałe show w pierwszym dniu wiosny!

Dziękujemy!

GALERIA