Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Józefy 2016

31 marca 2016

18.03.2016 r. jak co roku byliśmy  świadkami wielkiego wydarzenia, jakim są Józefy. Impreza ta organizowana jest w naszej szkole od kilkunastu już lat w okolicach 19.03.- imienin patrona, Józefa Wybickiego.  W tym dniu doceniamy w sposób szczególny interesujące osobowości naszej szkoły, wspominamy najciekawsze wydarzenia oraz gratulujemy sukcesów zarówno uczniom jaki i nauczycielom.  Na liście nominowanych do różnych tytułów znalazło się wielu uczniów i pedagogów, jednak tylko niektórzy z nich uhonorowani zostali piękną statuetką, wykonaną przez Drukarnię Tomczak- Osiewicz.

W kategorii :

-PARA ROKUstatuetkę otrzymały następujące osoby:

 –Martyna Ojcieszak  kl.IIIA  gimnazjum i Kuba Wawrzyniak  kl. IE-którzy w piękny i delikatny sposób okazują sobie sympatię, przyjaźń, przywiązanie

                                                        oraz

Patryk Filipaki Filip Dziubaz kl. IID –  przyjaciele, których łączy bardzo wiele- podobne poczucie humoru oraz  zamiłowanie do pracy społecznej

 

OMNIBUSEM ROKU  okrzyknięci zostali:

-Michał Słowiński kl.IIIA gimnazjum- laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

-Marcin Wachowiakkl.IID- I miejsce w Konkursie Fizyki Doświadczalnej – zaprezentował właściwości plazmy. Jest członkiem koła naukowego na wydziale fizyki technicznej Politechniki Poznańskiej

W kategorii WIZERUNEK ROKU statuetkę otrzymali:

Sophie Wurker  kl. II D- za bardzo interesującą fryzurę –dredy

oraz

Rafał Kaczmarek   kl.  IIIA – za nieprzemijającą elegancję. Rafał codziennie ma na sobie koszulę i marynarkę- i nie myślcie, że codziennie ten sam zestaw, o nie, nie!

WYDARZENIEM ROKUzostało

 przedstawienie pt.”Mały Książę” -w wykonaniu gimnazjalistów w reżyserii p. Anny Springer i p. Joanny Jankowiak

oraz

Dzień Języków Obcych– przygotowywany co roku pieczołowicie przez panie profesor od języków obcych. Impreza ta wpływa na integrację klasy podczas wspólnego przedsięwzięcia, a także uczy kultury innych państw

 

TytułemOSOBOWOŚĆ  ROKU Wysoka Kapituła  okrzyknęła:

 –Mikołaja  Majsnera kl. III A- konferansjera, rapera, recytatora, a do tego zdobywcę wielu tytułów mistrzowskich podczas licznych konkursów , szczególnie historycznych

oraz

Karola Kozaka kl. IIID–konferansjera, przewodniczącego SU, inicjatora wielu akcji umilających życie społeczności szkolnej, pomysłodawcę odrestaurowania wiekowego sztandaru szkoły

W kategoriiNAJLEPSZY TEKST ROKU zwycięzcami okazali się być:

 p. Iwona Kaj    oraz      p. Krzysztof Grzesiak

 

Wkategorii ODKRYCIE ROKU  statuetki odebrały:

-p. Marzena  Mroziewicz, która co roku wciela się podczas Józefów w oryginalną postać.  W ubiegłym roku zrobiła wielkie show, będąc Cunchitą Wurst i odkryła  tym samym przed nami to, że ma olbrzymi dystans do siebie. W każdych Jasełkach nauczycielskich również występuje brawurowo na scenie.

oraz

-p. Beata Kacprzak , która przed widownią LO odkryła w tym roku podczas Józefów talent aktorsko- wokalny jako Tina Turner, a także przed trzema  miesiącami mieliśmyprzyjemność podziwiać jej umiejętności  podczas Jasełek. Wówczas wystąpiła w roli Heroda- odkryła przed nami twarz świetnej aktorki!

 

W kategoriiSPORTOWIEC ROKU wyróżnieni zostali:

Marcin Śliwiński  kl. III D– trzykrotny medalista finału ogólnopolskiego zawodów Polska leży nad Bałtykiem, finalista Mistrzostw Wielkopolski w pływaniu drużynowym, finalista Mistrzostw Wielkopolski w szachach drużynowych, reprezentant LO w piłce siatkowej chłopców

oraz

Drużyna chłopców koszykarzy, która zajęła III miejsce w Finale Mistrzostw Rejonu Poznań teren Wschód, Licealiada 2015/16 w składzie: Karczewski Jerzy kl. IIc, Karczewski Wojtek kl. IId, Dziuba Filip kl. IId, Stachowiak Patryk kl. II d, Kossakowski Kacper kl. Id, Wojciechowski Jędrzej kl. IId, Łoziński Maciej kl. Id, Filipiak Patryk kl. IId.

 

SUPER JÓZEFA  otrzymały z kolei osoby, które zasłużyły się dla  naszej szkoły. Są to:

– pani sekretarka Maria Tomczak- za wieloletnią sumienną pracę i cierpliwość oraz życzliwość wobec wszystkich członków naszej społeczności szkolnej

oraz

– pan przewodniczący Rady Rodziców- Tomasz Jankowiak – za kilkuletnią społeczną pracę na rzecz szkoły

Statuetkę PRZYJACIEL SZKOŁY  otrzymali :

– pan Starosta Powiatu Śremskiego Zenon Jahns za  opiekę nad naszą szkołą. Pan Starosta jest m.in. pomysłodawcą stojaków do rowerów na boisku szkolnym oraz hojnym opiekunem naszych przedsięwzięć

oraz

– pani Ewa Napierała, która pomimo tego, że nie ma już dzieci w naszej szkole, to nadal piastuje społecznie funkcję skarbnika Rady Rodziców. Zatę wieloletnią pracę serdecznie dziękujemy!

 

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i nominowanym!

Warto nadmienić, że uroczystość zyskała na atrakcyjności dzięki występom naszych odważnych nauczycieli, którzy wcielali się w role idoli muzycznych.

 I tak w rolę Tiny Turner weszła niezwykle sugestywnie   p. Beata Kacprzak, w rolę Amy Winehouse świetnie ucharakteryzowana i do niej podobna  p. Marzena Mroziewicz, w rolę Marilyn Monroe- słodka i kokietująca widownięp. Joanna Jankowiak, w rolę Królewny Śnieżki – długowłosa piękność –p.Edyta Nowak- Polska, w rolę zespołu Bee Gees- mające poczucie dyskotekowego rytmu p.Ewa Zdziechowska, p.Kinga Czapla i p.Anna Springer.  Jedynym mężczyzną z grona nauczycielskiego, który zechciał dźwignąć ciężar występu, był w tym roku p. dyrektor Piotr Mulkowski. Zmierzył się on z piosenką Organka pt. „ O, matko!” i zrobił na wszystkich ogromne wrażenie.

Występom nauczycieli towarzyszyli również uczniowie, za co im serdecznie dziękujemy, bo byli cudownym dopełnieniem show. Mikołaj Majsner z kolei wystąpił solo jako ostatni w  piosence Zenka Martyniuka i porwał bez reszty publiczność.

Zresztą wielkie brawa należą  się również Mikołajowi z tego powodu, że był jednocześnie konferansjerem całej imprezy, a u jego boku stała śliczna i błyskotliwa Karolina Bykowicz. Dzięki temu duetowi Józefy prowadzone były po mistrzowsku.  Dziękujemy także dziewczętom ( Ada Łączna, Monika Kosmala kl. II B Gim; oraz Zuzia Szczepaniak i Ala Śniegocka kl. III A Gim),które prezentowały statuetki i pomagały przy ich wręczaniu. Nad   techniczną stroną imprezy panowali Michał Mazur kl. II D oraz Kuba Giersz kl. I B, a prezentację multimedialną przygotował Adam Springer.

Dzięki tym osobom orazwielu innym życzliwym to wydarzenie nabrało cudownego, niepowtarzalnego  blasku. Widownia nagrodziła wysiłek przygotowujących oraz występujących  tego dnia w auli gromkimi brawami.

Wchodząc w galerię , można powrócić wspomnieniami do tego wydarzenia, które uwieczniły na zdjęciach  Julka Marciniak kl. I e oraz  Weronika Chrabąszcz z kl. I B

Miejmy nadzieję, że za rok znowu  świętować będziemy  imieniny naszego patrona w tak wesoły sposób. 

 

Galeria