Jakub Morawiec w finale Olimpiady ,,Solidarności’’

25 marca 2019

Jakub Morawiec z klasy 2F zdobył 3 miejsce a Paulina Janaszak z 2D piąte miejsce w eliminacjach wojewódzkich Olimpiady ,,Solidarności’’. Kuba tym samym awansował do finału i wraz z kolegą z Jarocina i koleżanką z Piły będą reprezentowali Wielkopolskę podczas finału Olimpiady. Finał tym razem odbędzie się w Poznaniu ale najpierw wszystkie ekipy wojewódzkie spotkają się w Gdańsku na trzydniowym wyjeździe studyjnym.

Olimpiada to konkurs historyczny dotyczący najnowszej historii Polski i Europy w latach 1970 – 1990, którego organizatorem jest Fundacja Centrum Solidarności.

Zawody odbyły się14 marca 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu i wzięło w nich udział 60 uczniów z całej Wielkopolski.

To już jest szósta edycja Olimpiady. Po raz czwarty będziemy w finale tych zawodów, więc warto przypomnieć naszych poprzednich laureatów etapu centralnego: Iza Bugajska i Alicja Krystkiewicz (I edycja finał w Gdańsku) Karolina Bykowicz i Mikołaj Majsner (II edycja finał w Warszawie) oraz Iza Śmiejczak (IV edycja finał we Wrocławiu). Chyba żadna z wielkopolskich szkół nie miała tylu finalistów i laureatów Olimpiady tak więc Jakub podtrzymał dobrą tradycje naszej szkoły. Życzymy mu powodzenia w finałowych zmaganiach.

 

Krzysztof Grzesiak