Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Język japoński w LO

13 września 2016

Nauka języka japońskiego od wielu lat cieszy się w Polsce znaczną popularnością. W roku szkolnym 2016/17 uczniowie jednej z drugich klas LO w Śremie rozpoczną przygodę z językiem i kulturą kraju mangi i anime.
Podczas zajęć uczniowie przyswoją umiejętność pisania i czytania znaków dwóch japońskich sylabariuszy: hiragany i katakany, wybranych ideogramów pochodzenia chińskiego – kanji, opanują umiejętność komunikowania się w języku japońskim na poziomie podstawowym, a także zapoznają się w wieloma aspektami kultury Kraju Kwitnącej Wiśni, takimi jak: życie codzienne, ceremonie i święta, zwyczaje, itp. Nie zabraknie nauki piosenek japońskich, sztuki składania papieru – origami, czy kaligrafii japońskiej. Zajęcia prowadzone będą w oparciu o jeden z najpopularniejszych i najnowszych podręczników do nauki języka japońskiego: „Marugoto A1” oraz o materiały własne przygotowane przez nauczyciela prowadzącego zajęcia.
Uczniom życzymy systematyczności i wytrwałości w nauce, a także wiele radości czerpanej z poznawania języka i kultury Japonii!