Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Koncert walentynkowy

25 lutego 2011

W walentynkowy wieczór w auli przy ulicy Poznańskiej 11 odbył się koncert piosenek o różnych odcieniach miłości. Na scenie obok aktualnie uczęszczających do szkoły uczniów: Julii Bartkowiak, Natalii Śmieińskiej, Magdy Wesołek, Roksany Wesołek, Dominiki Wosińskiej, Anity Migacz, Michała Grussa, Huberta Błaszczyka, Macieja Karlińskiego, Damiana Trzyny, Krzysztofa Czaplickiego, pojawili się również absolwenci naszej Alma Mater: Ania Laska, Marta Pruszak, Anita Trzyna, Agata Tymel, Jakub Żeleźny oraz Paweł Karliński.

Wykonawcy dali popis swoich możliwości wokalnych, pięknie budując przy tym nastrój -od lirycznego aż do tego drapieżnego, z pazurem. W murach starego ogólniaka rozbrzmiewały piosenki Ewy Demarczyk, Hanny Banaszak, Urszuli, Niemena, Janis Joplin, Erica Claptona, Cohena oraz autorskie kawałki szkolnego zespołu Ego Lego. Wokaliści dawali z siebie wszystko i zostali za to nagrodzeni gromkimi brawami przez publiczność wypełniającą aulę po brzegi. Młodzież recytowała strofy o miłości oraz śpiewała o niej piosenki szczególnie dla absolwentów, którzy tak fantastycznie odpowiedzieli na zaproszenie Stowarzyszenia Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im.Gen.J.Wybickiego. Nowy Zarząd tego stowarzyszenia dołożył wszelkich starań, by wznowienie jego działalności  zbiegło się z wydarzeniem kulturalnym, które przyciągnęłoby rzeszę zróżnicowanych wiekowo absolwentów. Tak więc repertuar trafiał w gusta zarówno tych, którzy kończyli szkołę kilkadziesiąt lat temu, jak i tych którzy żegnali ją zaledwie kilka miesięcy temu.  W nastrojowym wnętrzu, odpowiednio oświetlonym można było powspominać swoje szkolne miłości, ba! nawet je spotkać.

Wieczór 14.lutego był ucztą nie tylko dla ducha, ale i dla podniebienia. Przy ciepłych napojach oraz słodkich serduszkach upieczonych przez piekarnię  naszego byłego ucznia- p. Bogdana Klaczyka – absolwenci dzielili się wrażeniami po koncercie, wspominali dawne czasy, pierwsze miłości, odświeżali znajomości oraz dyskutowali o przyszłości Stowarzyszenia. Przybyły na koncert dyrektor ogólniaka Piotr Mulkowski – również  jego absolwent – wyraził zadowolenie z tego, że tak wiele osób czuje więź ze szkołą, do której uczęszczało. Zachęcił do jej częstszego odwiedzania oraz uczestniczenia  w niezwykle ciekawych wykładach otwartych. Przewodnicząca Stowarzyszenia Absolwentów –  p. Halina Brehmer zaprezentowała w skrócie zebranym założenia Stowarzyszenia i zachęciła przybyłych do wstępowania w szeregi Stowarzyszenia po to , by nie tracić ze sobą kontaktu, wspierając jednocześnie szkołę w jej działaniach.

W przygotowaniu koncertu pomógł finansowo Spółdzielczy Bank Ludowy w Śremie , a dzięki uprzejmości p. dyrektor Śremskiego Ośrodka Kultury-Ewy Kaźmierczak- absolwentki LO, koncert miał profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie. Zajął się nim Bartek Obrzut-również absolwent LO. Mamy nadzieję, że kolejne przedsięwzięcia Stowarzyszenia będą równie udane i owocne jak to – walentynkowe.                                                    

                                                                                                                          Anna Springer