Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ

20 października 2013

Dnia 18.października 2013roku w auli naszej szkoły odbył się rejonowy etap Konkursu Poezji Patriotycznej. Kilkunastu uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu śremskiego i gimnazjum dwujęzycznego prezentowało swoje umiejętności recytatorskie przed wymagającym jury w składzie:pani Małgorzata Bukowy (polonistka z Zespołu Szkół Politechnicznych), pani Katarzyna Grzegorczyk (polonistka z ZSEkonomicznych), pani Anna Springer (polonistka z ZSOgólnokształcących), pan Aleksander Piasecki (kierownik LOK- oddział Śrem). Grono występujących zasiliło aż 13 naszych uczniów wyłonionych podczas szkolnych eliminacji, a byli to: Agnieszka Rosiak, Marika Szczepaniak, Marta Hoffa, Wiktoria Jankiewicz, Zuzanna Chojnacka, Weronika Jakubowska, Afrodyta Mizgalska, Agata Strabel, Michał Słowiński, Antoni Byszewski, Mikołaj Majsner, Patrycja Łasińska i Jacek Golimowski. Wszyscy występujący prezentowali bardzo wysoki poziom. Po recytacji i wykonaniu wokalnym poezji patriotycznej jury wydało następujący werdykt: w kategorii recytatorskiej: I miejsce zajęła Wiktoria Jankiewicz( ZSO), II miejsce- Waldemar Wyrzykiewicz (ZSP), III miejsce Michał Słowiński( ZSO), a wyróżnienia otrzymały Zuzanna Chojnacka i Afrodyta Mizgalska. W kategorii poezji śpiewanej: I miejsce zajął Błażej Wawrzyniak (ZSE), II miejsce- Patrycja Łasińska i Jacek Golimowski
(ZSO), III miejsce – Mikołaj Majsner (ZSO). Gratulujemy!!! Osoby, które zajęły miejsca I i II reprezentować będą nasz rejon  podczas wielkopolskich zmagań poetyckich w Poznaniu 26.października. Będziemy trzymać kciuki za naszych!!!  

Galeria