Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

14 maja 2013

 Weronika JAKUBOWSKA (klasa 1a) zdobyła I miejsce na etapie diecezjalnym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, przebiega pod hasłem, „Od wiary Abrahama do wiary Kościoła”. Na eliminacje szkolne złożył się test, składający się z 45 pytań z zakresu Księgi Rodzaju (Rozdz. 12-50.) oraz Listu Św. Pawła do Rzymian wraz z wstępami, przypisami i komentarzami oraz słowniczkiem. Tekstem źródłowym było Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu – najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem (Edycja Świętego Pawła, 2009).

Kolejnym etapem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, były eliminacje diecezjalne, które odbyły się 16 kwietnia. Na eliminacje diecezjalne składały się dwie części: pisemna – testowa oraz ustna, do której przeszło siedem osób, które uzyskały najwyższą ilość punktów w części pisemnej. W części ustnej, uczestnicy odpowiadali na (te same) pytania, w następujących po sobie trzech turach. Autorami pytań na każdym etapie Konkursu byli bibliści z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. I miejsce w Poznaniu zdobyła Weronika JAKUBOWSKA (klasa 1a).

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, odbędzie się w dniach 3-4 czerwca 2013r., w Niepokalanowie. Weźmie w nim udział ok. 120 uczestników, wyłonionych ze wszystkich diecezji w Polsce.

Patronat nad Konkursem sprawuje abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Na poziomie diecezjalnym patronat sprawuje abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański.

Nagrodami w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej jest kilkanaście indeksów na różne kierunki studiów, m.in.: dziennikarstwo, filozofię, historię, kulturoznawstwo, nauki o rodzinie, historię sztuki czy teologię. Fundują je uczelnie katolickie i świeckie w całym kraju, wśród nich, KUL, UKSW, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Szczeciński, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Ponadto, finaliści mają szansę wygrania wspaniałych pielgrzymek zagranicznych i innych, ciekawych upominków od sponsorów.

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

18 kwietnia 2013

22 marca odbył się etap szkolny OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ. W konkursie przeznaczonym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział 12 uczniów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się:

 

Weronika JAKUBOWSKA ( I miejsce w etapie szkolnym- klasa 1a);

Agnieszka ROSIAK ( II miejsce w etapie szkolnym- klasa 1a)

Katarzyna KRAJEWSKA ( III miejsce w etapie szkolnym- klasa 1a).

 

opiekun Janusz Skotarczak

 

Gratulacje!

Konkurs Wiedzy Biblijnej

5 maja 2010

W Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej reprezentowali naszą szkołę uczniowie przygotowani przez pana Janusza T. Skotarczaka.

W etapie wojewódzkim Ewa Zarówny, z klasy IIa,  zajęła 1 miejsce,

Krzysztof Piotrowski, z klasy IIe, zajął 4 miejsce.

Gratulujemy