Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

KONKURS WIEDZY O AIDS

5 grudnia 2014

 W związku ze zbliżającym się ,,Światowym Dniem AIDS” , który obchodzony jest 1 grudnia , Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Śremie zorganizowała po raz kolejny konkursy dla młodzieży.

 Dla szkół gimnazjalnych została ogłoszona Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS/HIV, której celem jest spopularyzowanie wiedzy na temat HIV/AIDS wśród młodzieży. W tym roku konkurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Naszą szkołę w etapie powiatowym reprezentował Mikołaj Mąkowski z kl. III, który zajął 4 miejsce wśród wszystkich uczestników szkół gimnazjalnych naszego powiatu.

Dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych zorganizowano konkurs na program artystyczny o tematyce HIV/AIDS. Naszą szkołę w etapie powiatowym reprezentowały Urszula Wiśniewska, Marysia Musiał i Kinga Kaźmierczak z kl. II C, które przygotowały krótki film w tematyce konkursowej oraz napisały tekst piosenki, do której skomponowały muzykę. W etapie powiatowym dziewczyny zajęły II miejsce.

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!