Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Koszykówka w Liceum – XVI LICEALIADA

17 marca 2015

W dniu 12 marca br. drużyna koszykarzy  LO (Mistrz Powiatu Śremskiego 2015) reprezentowała naszą szkołę i region w finale wojewódzkim Poznań – Wschód. W zawodach tych wystąpiły zespoły z powiatu wrzesińskiego, jarocińskiego, poznańskiego, gnieźnieńskiego, średzkiego i śremskiego.

Nasza drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze, zajmując trzecie miejsce. Chłopcy rozegrali kilka emocjonujących, stojących na wysokim poziomie spotkań ( z Wrześnią wygraliśmy 35:33), niestety w meczu o I/II lokatę zabrakło im trochę szczęścia i  – po dogrywce z zespołem reprezentacji powiatu gnieźnieńskiego – przegraliśmy wynikiem 42:37 (32:32 po 4 kwartach).

Mistrzami zostali zawodnicy Zespołu Szkół Politechnicznych z Jarocina, II miejsce zajęli reprezentanci Zespołu Szkół Politechnicznych z Gniezna. Licealiści z naszego ogólniaka wywalczyli miejsce trzecie.

SKŁAD REPREZENTACJI:

    1. KARCZEWSKI WOJTEK             ID

    2. KARCZEWSKI JUREK                IA

    3. SIMON JAKUB                              IIID

    4.ROSZAK WIKTOR                         IIID

    5. MAJSNER RAFAŁ                         IIID

    6.WOJCIECHOWSKI JĘDRZEJ     ID

    7. FILIPIAK PATRYK                         ID

     8. ADAMSKI MIKOŁAJ                      ID

    9. STACHOWIAK MATEUSZ            ID

Gratulujemy zespołowi  i  trenerowi, p. Mariuszowi Kociembie tego sukcesu i życzymy kolejnych wygranych w zawodach z udziałem naszej reprezentacji .