Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Mała improwizacja

21 kwietnia 2016

W dniu 20.04.2016r. w Collegium Maius w Poznaniu odbył się konkurs oratorski „ Mała Improwizacja” zorganizowany przez Instytut Filologii Polskiej UAM. Uczeń klasy III A, Mikołaj Majsner, został jednym z czterech laureatów tego konkursu. Zadanie uczestników polegało na  dwuminutowym zaprezentowaniu  danego tematu. Każdy miał na przygotowanie wystąpienia 15 minut . Nasz maturzysta – Mikołaj-  porwał swą mową serca zarówno  publiczności jak i jury. Błyskotliwie łączył ze sobą wątki, a także popisał się wiedzą z zakresy kultury oraz  polityki. Jego wystąpienie w opinii zebranych było najlepsze!

Po kilku godzinach od zmagań improwizatorskich odbyła się w tym samym budynku Gala Finałowa X edycji Konkursu Literackiego o nagrodę Fan Fila. Mikołaj tu również zabłysnął, ponieważ otrzymał jedno z 3 wyróżnień w kategorii prozy. Warto nadmienić, że w szranki konkursowe stanęło 140 utalentowanych,  młodych , wrażliwych twórców literatury z całej Wielkopolski.

Serdecznie gratulujemy Mikołajowi i pomimo tego, że już wkrótce kończy edukację w naszej szkole, to liczymy na to, że jeszcze o jego sukcesach nieraz usłyszymy. Opiekunem jest p.Anna Springer.

 

Galeria