Marcin i Iza – podwójny sukces na Olimpiadzie

9 kwietnia 2018

W malowniczej scenerii Zamku w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się zawody centralne III edycji Olimpiady Wiedzy Historycznej. Przyjechało 80 uczestników z całej Polski by walczyć o tytuły finalisty i laureata Olimpiady.

Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie. Izabela Śmiejczak z klasy 3A uzyskała tytuł finalisty a Marcin Mostowski z klasy 3E został laureatem zajmując w finale piąte miejsce w Polsce.

Oboje uzyskali indeksy m.in. na prawo na Uniwersytecie im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Warszawie i Uniwersytet Śląski w Katowicach; stosunki międzynarodowe, archeologię i historię na Uniwersytetach w Warszawie (UKSW) Szczecinie, Białymstoku i Bydgoszczy oraz na wszystkie kierunki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Ponadto Marcin uzyskał jeszcze indeks na prawo w Szczecinie oraz dziennikarstwo, stosunki międzynarodowe i historię na UAM w Poznaniu i filologię polską w Warszawie (UKSW)

Olimpiada była zorganizowana przez Centrum Olimpiad Społeczno – Historycznych w Białymstoku.

Iza i Marcin już za chwilę będą absolwentami naszej szkoły więc w przyszłym roku czekamy na ich następców z młodszych klas. Tym bardziej, że do tej pory w każdej edycji Olimpiady mieliśmy swoją reprezentację w zawodach centralnych.  K. Grzesiak.