Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Marcin laureatem Olimpiady Historycznej

15 kwietnia 2015

Miło nam donieść, że w dniach od 10 do 13 kwietnia w Gdańsku – Jelitkowie odbywał się ostatni etap XLI gólnopolskiej Olimpiady Historycznej, w której uczeń klasy Ia naszego Liceum – Marcin Rozmiarek uzyskał tytuł LAUREATA!

 Olimpiada organizowana jest co roku przez Polskie Towarzystwo Historyczne we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, a patronat nad nią sprawują Prezes IPN  – Łukasz Kamiński oraz Marszałek Sejmu RP – Radosław Sikorski. W centralnym etapie konkursu udział wzięło 108 uczniów z terenu całego kraju. Uczniowie w ramach zmagań finałowych pisali pracę badawczą na jeden z sześciu tematów z wybranej wcześniej specjalizacji (Marcin wybrał starożytność), analizowali  i interpretowali tekst źródłowy, by na końcu stanąć przed komisją podczas egzaminu ustnego.

Te wyczerpujące zmagania zaowocowały przyznaniem 44 tytułów laureata – reszta uczestników została finalistami XVI Olimpiady Historycznej. Warto jednak podkreślić, że Marcin to uczeń klasy pierwszej, jeden z najmłodszych uczestników konkursu i już został laureatem! Jego pracowitość i pasja są godne podziwu! Sukces ucznia jest jednocześnie sukcesem jego opiekunki i mentorki – p. Katarzyny Sarnowskiej, która z ogromnym zaangażowaniem wspierała jego dążenia i dzieliła się swą wiedzą. Serdecznie gratulujemy Marcinowi oraz p. Sarnowskiej i życzymy wielu podobnych osiągnięć w następnych konkursach, w których z pewnością chętnie wezmą udział!