Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Marcin Wachowiak w Kole Naukowym Politechniki Poznańskiej

3 grudnia 2015

Z radością informujemy o współpracy ucznia naszej szkoły Marcina Wachowiaka z Politechniką Poznańską. Marcin i jego doświadczeniaz dziedziny elektroniki zostały przedstawione przez panią Dorotę Cieślińską podczas wyjazdu na zajęcia pokazowe na wydziale Politechniki Poznańskiej absolwentowi naszej szkoły,  panu profesorowi Andrzejowi Frąckowiakowi. Dzięki zainteresowaniu profesora udało się pokierować dalej losami naszego ucznia i zaprosić go na zajęcia prowadzone przez dr Adama Buczka w Kole Naukowym Fizyki Technicznej. Podczas nich grupa studentów wraz z naszym uczniem przygotowuje i przeprowadza doświadczenia z różnych dziedzin fizyki, których wykonanie samodzielnie byłoby trudne.  Młodzi naukowcy przygotowują się również do pokazów, które wykonują m. in. podczas Nocy Naukowców odbywającej się co roku na Politechnice Poznańskiej. Obecnie Koło Naukowe pracuje nad zwierciadłem Schlieren oraz nad doświadczeniami
z plazmą.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w zapewnienie naszemu uczniowi możliwości dalszego rozwijania swoich pasji, a szczególnie – prof. Andrzejowi Frąckowiakowi i mamy nadzieję na kolejne „naukowe debiuty” uczniów śremskiego liceum na Politechnice Poznańskiej.