Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Nagroda Imienia Witolda Hulewicza

8 grudnia 2015

 Stowarzyszenie Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego zostało wyróżnione Nagrodą Imienia Witolda Hulewicza.

Nagroda Imienia Witolda Hulewicza została ustanowiona przez Zarząd Oddziału Warszawskiego Związku Literatów Polskich oraz Oficynę Literatów i Dziennikarzy „Pod Wiatr” w 1995 roku – w stulecie urodzin patrona.

Uroczystość wręczenia  nagród odbyła się w minioną środę 25 listopada w Domu Literatury w Warszawie. Spośród 242 nominowanych Stowarzyszenie znalazło się w gronie dwudziestu wyróżnionych osób głównie związanych z literaturą: pisarzy, poetów, tłumaczy, ilustratorów czy publicystów, ale także działaczy społecznych. Nagrodę otrzymali m.in.: Ignacy Gogolewski za kreacje aktorskie i reżyserskie, historyk Andrzej Drzycimski za „Westerplatte”, Marzanna Delatur za „Drugie życie starych widokówek”, Ryszard Ulicki za nobilitację świata polskich Romów, Roman Kiwilenko za ilustracje ponad 1000 książek, Apolonia Sakowska za propagowanie polskości i prowadzenie Centrum Kultury Polskiej na Litwie.

Stowarzyszenie Absolwentów LO zostało wyróżnione za kreowanie wybitnych postaci . Gabriela Wasielewska – prezes Stowarzyszenia – odbierając nagrodę podziękowała Kapitule za  zauważenie inicjatywy utworzenia Galerii Wybitnych Absolwentów i umieszczenie Stowarzyszenia w tak znakomitym gronie wyróżnionych Nagrodą Imienia Witolda Hulewicza.

tekst: Gabriela Wasielewska