Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

NASI HUMANIŚCI W FINALE OLIMPIADY

15 stycznia 2016

 

Karolina Bykowicz (3A) i Dominik Eliasz (3A) awansowali do etapu centralnego I edycji Olimpiady Wiedzy Historycznej.

W piątek 8 stycznia 2016 r. czwórka uczniów naszej szkoły uczestniczyła w zawodach okręgowych w Lesznie. Po pierwszej części zawodów Dominik – zajmował drugie miejsce a Karolina czwarte. W drugiej części rewelacyjne spisała się Karolina wygrywając tą część, a Dominik z równie dobrym wynikiem był trzeci. Ostatecznie K. Bykowicz zajęła II miejsce a D. Eliasz trzecie.

Oprócz uczniów naszego liceum awansowała dwójka chłopaków z liceum św. Marii Magdaleny w Poznaniu oraz uczennica LO im. gen. J. Zamoyskiej i H. Modrzejewskiej – także z Poznania. Cała piątka z Wielkopolski pojedzie na zawody centralne.  Odbędą się one w Białymstoku 23 i 24 kwietnia 2016 r. a więc na kilka dni przed zakończeniem szkoły dla maturzystów.

Karolino i Dominiku – wielkie gratulacje i powodzenia w finale!

 

 

                                                                                              K. Grzesiak