Obrady Sejmiku

17 maja 2018

W czwartek 26 kwietnia, uczniowie naszego liceum reprezentowali szkoły ponadgimnazjalne powiatu śremskiego na uroczystej sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

            Obradom przyświecał temat Młodzi Wielkopolanie o patriotyzmie. Udział w obradach był nagrodą za udział w konkursie na poziomie powiatów wielkopolskich na propozycję obchodów 100 lecia powstania wielkopolskiego oraz odzyskania niepodległości. Naszą szkołę reprezentowali Michał Słowiński z klasy 2b oraz Szymon Niemier z klasy 1d wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego Edytą Nowak-Polską.

            W wywiadzie udzielonym dla Radia Poznań, uczeń naszej szkoły, Michał Słowiński w zwięzły sposób opisał na czym polegała praca komisji oraz obrady II Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

„Udział w obradach II Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego był okazją do reprezentowania mojej szkoły oraz całego powiatu śremskiego. Wraz z kolegą Szymonem Niemierem braliśmy udział w pracach komisji i postulaty, które wypracowaliśmy, zostały uchwalone na obradach Sejmiku. Cieszę się, że coraz częściej, my, młodzi ludzie mamy okazję do zabrania głosu w sprawach ważnych zarówno dla nas jak i dla całej wielkopolskiej społeczności.”