Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Ogólnopolski Konkurs Patriotyczny LOK

23 października 2010

Dnia 15 października b.r.  w auli naszej szkoły odbył się rejonowy etap Ogólnopolskiego Konkursu Patriotycznego, którego organizatorem już od lat jest Liga Obrony Kraju. Jak zwykle uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności zarówno recytatorskich, jak i wokalnych, a ich oceną zajęło się jury w składzie: p. mgr Katarzyna Grzegorczyk z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie, p. mgr Agnieszka Liebich – Karczewska z Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie, p. mgr Joanna Jankowiak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz p. inż. Aleksander Piasecki jako  Kierownik Rejonu LOK. Przed liczną widownią, którą stanowiła głównie młodzież śremskiego ogólniaka, zaprezentowało się 12 uczestników. Po naradzie, jury postanowiło przyznać pierwsze miejsce Klaudii Popielskiej z klasy I b ZSO, która przepięknie wykonała utwór pt. „Czego chcą ludzie ci” z repertuaru Edyty Geppert. Również drugie miejsce przypadło uczennicy naszej szkoły – Agnieszce Marciniak z kl. III a. Kolejne dwie lokaty zajęły uczennice ZSE Magdalena Dudek i Marika Antkowiak. Czwórka ta będzie reprezentowała nasz rejon w etapie wojewódzkim konkursu. Jury postanowiło nagrodzić też Łukasza Marczyńskiego z ZST oraz Malwinę Barcz z ZSE. Laureaci, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymali pamiątkowe puchary, natomiast pozostali wyróżnieni – nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!