Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Olimpiada o UE i wyjazd do Brukseli

28 lutego 2010

Konkursy

Olimpiada o UE

1. Karol Mansfeld i Anna Kierczyńska reprezentowali naszą szkołę w Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej na szczeblu regionalnym.

Karol został laureatem drugiego etapu i z czwartym wynikiem uzyskał awans do etapu centralnego, który odbędzie się pod koniec marca w Szczecinie.

Wyjazd do Brukseli

2. Mikołaj Gorzelańczyk z klasy 3F zajął drugie miejsce w powiatowym konkursie wiedzy o Stanisławie Mikołajczyku. W nagrodę on i pozostałe osoby z pierwszej trójki pojedą do Brukseli. Konkurs był zorganizowany przez Towarzystwo im. S. Mikołajczyka w Poznaniu a wyjazd sponsorowany jest przez europosła do Parlamentu Europejskiego  Andrzeja Grzyb

INNE

3. W II edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego ,,Powstanie Wielkopolskie 1918-1919’’ LO w Śremie reprezentować będą: Weronika Janicka i Hanna Rutkowska z klasy 2F oraz Ilona Kaźmierczak  z 3G. Konkurs organizowany jest przez ODN w Poznaniu.

Nasza Europa – w tym konkursie zwycięsko przeszłi eliminacje szkolne i będą reprezentować naszą szkołę na etapie powiatowym: Karol Mansfeld, Anna Kierczyńska, Natalia Śmieińska i Barbara Czabańska.


źródło: Krzysztof Grzesiak