Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Olimpiada ,,Solidarności’’ – narodziny Gwiazdy

20 marca 2017

Izabela Śmiejczak z kl 2A wywalczyła drugi w tym roku awans do finału centralnej olimpiady ( wcześniej uzyskała prawo do udziału w finale Olimpiady Wiedzy Historycznej).
W rozegranych 15 marca 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu eliminacjach okręgowych Olimpiady ,,Solidarności’’ Iza bezapelacyjnie zwyciężyła pokonując 80 uczniów z całej Wielkopolski (w pisemnym teście straciła 2 punkty podczas gdy następni uczniowie osiem zajmując kolejne miejsca na podium))
Olimpiada obejmuje zakres najnowszej historii Polski. Uczennica naszego liceum wraz z laureatami 2 i 3 miejsca, uczniami z Gniezna i Rawicza będzie reprezentować Wielkopolskę w finale we Wrocławiu. Nieco wcześniej wszyscy finaliści spotkają się w Gdańsku na trzydniowej wizycie studyjnej.
Kolejnemu uczniowi naszej szkoły Bartkowi Górniakowi z 2E zabrakły trzy punkty do awansu.
Organizatorami Olimpiady jest Fundacja Centrum ,,Solidarności’’ z Gdańska oraz Uniwersytet Gdański. W tym roku odbywa się IV edycja tej Olimpiady do której mamy dużo szczęścia. Warto przypomnieć, że w pierwszej edycji awansowały z naszego województwa Izabela Bugajska i Alicja Krystkiewicz a w drugiej edycji Karolina Bykowicz i Mikołaj Majsner. Wszyscy ze śremskiego LO.
Iza powodzenia!
K. Grzesiak