Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Olimpiada "System prawa w Unii Europejskiej"

10 marca 2011

W dniach 6 i 7 marca 2011 roku na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku uczniowie szkół z całego kraju wzięli udział w finale olimliady " System prawa Unii Europejskiej".

W I etapie olimpiady brało udział ponad 1500 uczniów szkół średnich. Do finałowych rozgrrywek zakwalifikowało się 20 uczestników. Wśród nich znalazła się uczennica naszego liceum – Olga Kania z klasy IIg, zajmując 13 miejsce w kraju.

Finał składał się z dwóch części. W części pierwszej Olga musiała rozwiązać problem prawny oparty na orzecznictwie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, a w drugiej test składający się z zadań zamkniętych.

Podczas gali wręczania nagród obecne były władze uczelni: peorektor prof. Mieczysław Zdanowicz, przedstawiciel Komisji Europejskiej w Polsce oraz prezes Rady Ministrów Włodzimierz Cimoszewicz.

Olimpiada została zorganizowana przez Stowarzyszenie GALATEO, Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, Koło Naukowe Prawa Europejskiego przy współpracy z Pracownią Badań, Analiz i Strategii Rozwoju Edukacji przy CKU w Białymstoku.

Oldze i opiekunowi pani Annie Lehmann serdecznie gratulujemy sukcesu.